CardanoHaberler

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Satoshi Nakamoto Olduğunu Mu İddia Etti?

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, gençliğinde Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesine dair açıklama yaptı.

Kripto para YouTuber’ı Alexander Lorenzo, Cardano’nun yaratıcısı ve Ethereum ağının kurucularından Charles Hoskinson ile bir röportaj yapacağını duyurdu ve takipçilerinden Hoskinson’a sorulacak soruları kendilerine iletmelerini istedi.

Twitter kullanıcısı chaddydill.eth, hem Lorenzo hem de Hoskinson için rahatsız edici olduğuna inandığı bir soru sordu.

“Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Neden Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Etti?”

Anonim Twitter kullanıcısı, Hoskinson’ın 2010’ların başında Vitalik Buterin, Joe Lubin ve diğer ETH kurucu ortaklarıyla birlikte Ethereum üzerinde çalışırken neden Satoshi olduğunu iddia ettiğini sordu.

Hosk, röportaj sırasında kendisine sorulmasını beklemeden bu soruya hemen yanıt vermeyi tercih etti. Meraklı kişilere internette ya da kripto tarihiyle ilgili kitaplarda okudukları her şeye inanmamalarını tavsiye etti ve BTC’nin yaratıcısı olduğu iddiasını reddetti.

Hoskinson, 2009 yılında gizemli Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i piyasaya sürdüğünde kendisinin yalnızca 20 yaşında olduğunu hatırlattı.

İlgili Haber
Cardano Kurucusu Ayı Piyasalarını Seviyor! İşte Nedeni...

Hoskinson Kısa Bir Süre Sonra ABD’li Yetkililer ile Buluşacak

Cardano kurucusu, dün ABD Tarım Komitesi’nden Blockchain ve kripto para birimleri hakkında konuşmak üzere resmi bir davet aldığını tweetledi.

Tarım Komitesi 1820 yılında, çoğunlukla buğday, mısır vb. gibi yetiştirilen emtiaları düzenlemek üzere kurulmuştur. CFTC’nin faaliyete geçtiği 1974 yılından sonra, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu emtia vadeli işlem ticaretini denetlemeye başladı.

Dolayısıyla şimdi, kripto para vadeli işlemleri de yukarıda bahsedilen Tarım Komitesi ile bağlantılı olan CFTC tarafından düzenlenmektedir. Bitcoin ve Ethereum birkaç yıldır resmi olarak emtia olarak kabul ediliyor.

Hoskinson’un konuşması önümüzdeki hafta 23 Haziran’da gerçekleşecek ve ilgilenen herkesin izleyebilmesi için YouTube’da canlı olarak yayınlanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu