BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Çin Amacına Ulaştı! Ülkedeki Bitcoin Hakimiyeti Sona Erdi!

Çin uyguladığı baskı politikasıyla amacına ulaştı.

Çin hükümetinin kripto para madenciliği alanında kısıtlamaları ve baskıları devam ederken küresel alanda en etkili madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer twitter hesabından Çin’deki yasaklar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Çin’deki yasaklardan bu yana Bitcoin (BTC) madencilik merkezlerinin neredeyse hepsi tamamen kapatılırken sadece bazı küçük merkezler çalışmaya devam ediyor.

CEO Zhuoer’a göre büyük merkezlerin kapanmasıyla Çin’deki ağ hash gücünün %60’ını oluşturan toplam hash gücü %90 oranında düştü.

CEO, kapatılan büyük merkezlere örnek olarak Huobi Global ve OKEx’i gösterdi. Keza Huobi Global çalışanlarının bazılarını ve yöneticilerinin tamamını yurtdışına gönderdi. Kripto para borsası OKEx de Çin sicilinden çıktı.

Zhuoer, dünyaca ünlü dev isimlerin Çin yerel pazarından ayrılmasıyla Çin’in kripto madenciliğine yönelik yasaklarının etkili olduğunun kanıtlandığını düşünüyor.

Zhuoer, sunucuları denizaşırı ülkelerde bulunan borsaların ticaretinin büyük oranda etkilenmeyeceğini düşünse de bu borsaların bile Çin’de normal işlerini yürütmelerinin zor olacağını düşünüyor. Bu bağlamda Çin’in borsaları çökertme amacına ulaşacağını da ekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Çin ; madenciliği tekel e aldi , devlet bu isi yapiyor artık, yakin zamanda bunu açıklayacaklar

anaonim

çinin anasını sikeyim ben

Anonim

Ulan bunu dunyaya yayan sizziniz yasaklayan sissiniz yarin cikipta biz bitcoini kabul ediyiruz derseniz hepnizin anasini sikeyim

Anonim

Sikem ciniii


Başa dön tuşu