BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Çin Amacına Ulaştı! Ülkedeki Bitcoin Hakimiyeti Sona Erdi!

Çin uyguladığı baskı politikasıyla amacına ulaştı.

Çin hükümetinin kripto para madenciliği alanında kısıtlamaları ve baskıları devam ederken küresel alanda en etkili madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer twitter hesabından Çin’deki yasaklar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Çin’deki yasaklardan bu yana Bitcoin (BTC) madencilik merkezlerinin neredeyse hepsi tamamen kapatılırken sadece bazı küçük merkezler çalışmaya devam ediyor.

CEO Zhuoer’a göre büyük merkezlerin kapanmasıyla Çin’deki ağ hash gücünün %60’ını oluşturan toplam hash gücü %90 oranında düştü.

CEO, kapatılan büyük merkezlere örnek olarak Huobi Global ve OKEx’i gösterdi. Keza Huobi Global çalışanlarının bazılarını ve yöneticilerinin tamamını yurtdışına gönderdi. Kripto para borsası OKEx de Çin sicilinden çıktı.

Zhuoer, dünyaca ünlü dev isimlerin Çin yerel pazarından ayrılmasıyla Çin’in kripto madenciliğine yönelik yasaklarının etkili olduğunun kanıtlandığını düşünüyor.

Zhuoer, sunucuları denizaşırı ülkelerde bulunan borsaların ticaretinin büyük oranda etkilenmeyeceğini düşünse de bu borsaların bile Çin’de normal işlerini yürütmelerinin zor olacağını düşünüyor. Bu bağlamda Çin’in borsaları çökertme amacına ulaşacağını da ekliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu