BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Çin Yasakları ABD’yi Bitcoin Madencilerinin Merkez Üssü Haline Getirdi!

ABD'deki Bitcoin Madencileri büyümeye devam ediyor.

Çin hükümetinin kripto parayla ilgili tüm finansal işlemlerin yasa dışı olduğunu ilan etmesi ve madenciliği tamamıyla yasaklaması sonrası Bitcoin madencileri kendilerine yeni yerler arayışına girdi.

Çin’den madencilerin çıkışı sonrası Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik havuzu olan Foundry USA’den alınan verilere göre, Bitcoin hash oranının ABD eyaletlerinde artmaya başladığını ortaya çıkardı.

8 Ekim’de Texas Blockchain Zirvesi’nde Castle Island Ventures’ın kurucu ortağı Nic Carter, Foundry verilerini açıkladı.

Verilere göre hash oranının %19,9’u New York’ta, %18,7’si Kentucky’de, %17,3’ü Georgia’da ve %14’ü Teksas eyaletinde bulunuyor.

Carter veriler ile ilgili “Bu, eyalet düzeyindeki madencilerin nerede olduğunu ilk kez gerçekten anlıyoruz. Bu veriler daha etkili… ABD’deki madencilik yerini doğruladı.” dedi.

Foundry verileri ABD’deki hash oranı verilerinin yalnızca bir kısmını kapsıyor. Bu bağlamda eyaletlerin hash oranlarının da değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır.

Carter katıldığı zirvede hash oranının en yüksek olduğu eyaletlerin çoğunun yenilenebilir enerjinin merkez üssü konumunda olduğuna dikkat çekerek ABD’deki tüm eyaletlerin yenilenebilir enerji kullanmadığını belirtti.

ABD Enerji Bilgi İdaresi’nin son verilerine göre, hash oranında ilk sırada yer alan New York Eyaleti, elektrik üretiminin üçte birini yenilenebilir enerji kaynaklarından üretiyor.

Eyalet aynı zamanda ülkenin en büyük üçüncü hidroelektrik üreticisi konumunda bulunuyor. New York’un soğuk iklimi ile bu veriler birleştiğinde New York, Bitcoin madenciliği için ideal bir yer haline geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Kbaturfb

ABD’nin kontrolünde olmadığı birşeyi dünyaya kullandırmaz. Bu işte NSA (Ulusal Güvenlik Teşkilatı) parmağı olduğuna adım gibi eminim ama ispatlayamam. Elon Musk ın enerji konusunda ki söylemleri Çin’in politikası haline geldi. Tüm madenciler ABD’ye kaydı. Sonra da ABD bitcoine karşı nedense daha ılımlı ve iyimser davranmaya başladı. Çünkü blockchain merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğundan bitcoin kontrolünü sağlamak için madencileri sınırlarına çekti. Bundan sonraki süreçlerde coinbase ve ftx gibi abd kripto borsaları daha çok ön plana çıkacaktır. Binance üzerinde bir takım karalama ve itibarsızlaştırma hareketleri görebiliriz.


Başa dön tuşu