HaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Çin’de Binance, Huobi ve Okex Üzerinden Kara Para Aklayan 100 Kişi Tutuklandı!

Kolluk kuvvetleri kara para aklama çetesini çökertti.

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, Çin’in Zunyi şehri Asayiş Bürosu’nun 800 milyon yuan yani yaklaşık 125 milyon dolarlık dev bir kripto para aklama çetesini çökerttiğini duyurdu.

Wu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kara para aklama suçuna ilişkin 100 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Kolluk kuvvetleri suç çetesinin ilk olarak şirket kurma görünümünde işe alım ilanları yayınlayarak insanları işe aldığını tespit etti. Ardından şirketin Huobi, Binance ve OKEx gbi büyük kripto platformlarında faaliyet gösteremeye başladığını tespit etti.

Çete kripto para borsalarının gizliliğinden yararlanarak banka kontrolünden ve polis soruşturmasından kaçmayı hedefledi.  Çete kara para aklama için, işlemlerde kullanılan banka kart bilgilerini sık sık değiştirme ve küçük meblağlı transferler yapma yöntemlerini kullandı.

Zunyi Asayiş Bürosu, Temmuz ayında Kamu Güvenliği Bakanlığı ile işbirliği yaparak kara para aklama ile mücadele için “Görev Gücü 7.22” oluşturmuştu.

Bugüne kadar operasyonlar kapsamında 125 milyon dolarlık kripto para aklama çetesi dışında ülke çapındaki 332 telekomünikasyon dolandırıcılığı vakası da ortaya çıkarıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu