Altcoin

Crypto.com Coin (CRO), İsim Değişikliğine Gittiğini Açıkladı!

Reklam kampanyalarıyla adından söz ettiren Crypto.com, kendi altcoinleri CRO için bir isim değişikliğine gitti.

Crypto.com Coin (CRO), uzun süredir talep edilen isim değişikliğini sonunda gerçekleştirdi. Bundan böyle altcoin “Crypto.com Coin” yerine “Cronos” olarak adlandırılacak.

Bu hamlenin, söz konusu altcoinin henüz beta aşamasında olan Blockchain’i Cronos ile aynı adı taşıması için yapıldığı düşünülüyor.

Çoğu Kullanıcı “Crypto.com Coin” İsmini Kullanmıyordu

Kullanıcılar tarafından uzun süredir talep edilen isim değişikliği böylelikle gerçekleşmiş oldu. İsim değişikliği öncesinde çoğu kullanıcı bu altcoin için “Crypto.com Coin” yerine kısa adı olan CRO’yu kullanıyordu.

Bununla birlikte bazı kullanıcılar ise Crypto.com’un gerçekleştirdiği onca reklam kampanyasının ardından böyle bir isim değişikliği gelmesini eleştirdi.

Bazı kullanıcılar ise bu isim değişikliği ile birlikte kripto paranın daha merkezsiz olmayacağını, sadece sahip olduğu merkezi yapının gizleneceğini düşünüyor.

Yeni ismin kökeninin mitolojik Yunan mitolojisinde evrenin hükümdarı olarak anılan Uranus’un oğlu Cronus olduğu düşünülüyor.

Crypto.com yetkilileri, yeni ismin CRO altcoininin merkezsiz yapısını ve Cronos ekosisteminde yaşanan büyümeyi daha iyi yansıttığını düşünüyor.

Geliştiricilere göre Cronos, Ethereum’a göre daha hızlı ve ucuz işlemler gerçekleştirilesine imkan vererek merkezsiz uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin daha kullanıcı ve çevre dostu çalışmasını sağlıyor.

İlgili Haber
Binance Duyurdu! Binance Smart Chain ve Binance Coin'in (BNB) İsimleri Değişiyor!

Kısa bir süre önce Binance da Binance Coin isminde değişikliğe giderek benzer bir hamle yapmıştı. Bu adımların kripto paraların merkezi bir yapıyla anılmasının önüne geçmek için atıldığı düşünülüyor. Binance ayrıca Binance Smart Chain ağının da ismini değiştirmiş ve bundan böyle BNB Chain olarak anılacağını duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu