Metaverse

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse İle İlgili Talimat Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde kripto para sektörünün en popüler konularından birisi olan Metaverse'e yönelik talimat verdi.

Metaverse, kripto para sektörünün en önemli furyalarından birisi oldu ve bu konuda devletler de harekete geçti.

Türkiye’de bir hayli popüler olan metaverse tabii ki iktidarın ve denetleyicilerin de dikkatini çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu konuda konuşan ve talimat veren en güncel isim oldu.

İlgili Haber
Ak Parti MYK'da Kripto Paraları ve Metaverse'ü Konuştu!

Erdoğan’dan Metaverse Talimatı

Ak Parti’nin düzenlediği MYK’sında Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri‘nin Metaverse ile ilgili sunum yapması sonrası konuşan Erdoğan, bunun “hassas bir konu” olduğunu aktardı.

Erdoğan, Yeni Şafak tarafından aktarılan bilgilere göre bu hassas konu üzerinde çalıştay düzenlenmesini talep etti ve konunu teknolojik, felsefi, siyasi, ekonomik ve hukuki boyutlarıyla ele alınmasını istedi.

Erdoğan’ın toplantıdaki açıklamalarının şöyle olduğu aktarılıyor:

Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapın. Bu alanda uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin”

Aslında Ak Parti bu konuda ilk toplantılardan birisini de gerçekleştirmişti. Ak Parti kurultaylarından Mahir Ünal, Ömer İleri ve Mustafa Elitaş geçtiğimiz haftalarda metaverse üzerinden arttırılmış gerçeklik gözlükleri ile toplantı düzenlemiş ve büyük ilgi toplamıştı.

Erdoğan’ın da devamında bununla ilgili çalıştay talep etmesi, konuyu önemsediğini ve buna yönelik yeni regülasyonlar gelebileceğini göstermekte. Bu da aslında Erdoğan’ın kripto para sektörüne bakış açısını da az çok belli edecektir.

İlgili Haber
Ak Parti Metaverse'de Toplantı Yapacak!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ERTAN yildiz

Bizde inandik mi ? Hayir. Hani demisti ya kripto paralara karsi savasimiz var diyen kisi gelip daha metaverse nin ne demek oldugunu bilmeyip hassas konu demesi ne kadar dogru ? Yemezler reis kripto paralara mudahale edemezsiniz felsefesine aykiridir. Basaramayacaksiniz calmayi.


Başa dön tuşu