binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDev Yatırım Yönetim Firması Vanguard, CEO'luk Görevine Bitcoin Dostu İsmi Getirdi! ETF'lere...

Dev Yatırım Yönetim Firması Vanguard, CEO’luk Görevine Bitcoin Dostu İsmi Getirdi! ETF’lere Yeşil Işık Mı Yakıldı?

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi firmalarından biri olan Vanguard, eski BlackRock yöneticisi Salim Ramji'yi CEO'luk görevine getirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi firmalarından biri olan Vanguard, eski BlackRock yöneticisi Salim Ramji’yi 8 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere yeni CEO’su ve yönetim kurulu üyesi olarak atayarak önemli bir hamle yaptı.

Vanguard, Bitcoin Dostu Eski BlackRock Yöneticisini CEO Olarak Atadı

Bu karar, şirketin Bitcoin ve dijital varlıklara yönelik tutumunda potansiyel bir değişime işaret ediyor.

Yeni görevine 25 yıllık sektör deneyimini getiren Ramji, özellikle BlackRock’ın küresel borsa yatırım fonu (ETF) işine liderlik etti ve ABD’de IBIT spot Bitcoin ETF’sinin lansmanını denetledi, ancak bu yılın başlarında yeni liderlik fırsatları arayışıyla BlackRock’tan ayrıldı.

Yeni görevi için duyduğu heyecanı dile getiren Ramji, “Uzun süredir hayranlık ve saygı duyduğum bir kurum olan Vanguard’a katılmak benim için bir onurdur” dedi.

Ramji, Vanguard’ın yatırım başarısı sağlama misyonuna olan bağlılığını vurguladı ve şirketi geleceğe taşımaya hazır olduğunu ifade etti.

İlgili Haber  Web3 Projesi Lens Protokol'ün Geliştiricisi Olan Lens Lab Önemli Bir Güncelleme Duyurusu Yaptı!

Ramji’nin atanması, Vanguard’ın mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tim Buckley’nin emekliliğe hazırlandığı bir döneme denk geliyor.

Buckley yaptığı açıklamada, Ramji’nin yatırımcılara olan bağlılığını ve stratejik düşüncesini överek, Vanguard’ın temel değerleriyle olan uyumunu vurguladı.

Bu hamle, Vanguard’ın Bitcoin konusundaki tarihsel duruşu göz önüne alındığında özellikle dikkat çekicidir.

Firma daha önce yüksek volatilite endişelerini gerekçe göstererek aracı kurum hesabı kullanıcılarına ABD spot Bitcoin ETF’leri sunmaktan kaçınmıştı. Ancak Ramji’nin atanması, Vanguard’ın dijital varlıklara yaklaşımındaki potansiyel bir değişim hakkında spekülasyonları artırıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail