Kripto HaberleriAltcoinDogecoin Nedir? Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin Nedir? Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Takip et

Dogecoin Nedir? Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Şaka gibi bir dijital para olan Dogecoin nedir? Dogecoin ne kadar? Dogecoin madenciliği yapılır mı? Dogecoin nasıl satın alınır? Kısacası Dogecoin hakkında öğrenmek istediğiniz her şey bu makalemizde…

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, bir tür dijital para birimidir ve sembolü 2013 yılında tüm dünyada popüler olan Doge capsini kullanmaktadır. Dogecoin’in ilk piyasaya 6 Aralık 2013 yılında girmiş ve amaçlarının insanların kripto paralara dikkat çekmesini sağlamak olduklarını belirtmişlerdi. Ancak hiç beklenmedik bir şekilde ilgi görmüş ve 2014 Ocak ayında 60 milyon, 2018 Şubat ayında ise 611 milyon dolar piyasa değerine ulaşmıştır.

 

Dogecoin Madenciliği

Diğer dijital para birimleriyle karşılaştırıldığında Dogecoin’in madencilik sisteminin çok daha kolay ve hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Dogecoin’in bu kadar popüler olmasının arkasındaki nedende budur. Özellikle ilk dönemlerinde madenciliğinin hızlı olmasından dolayı 10 bin 20 bin Doge çıkartan kullanıcılar, sanki büyük bir para hissine kapılmaktaydı ve  bu his kullanıcıları daha fazla madencilik yapmaya itti.

Böylelikle 2015 senesinde piyasada 5 milyar civarında Dogecoin varken bu rakam 2018 Şubat ayında 110 milyarın üstüne çıkmıştır. Bu örnek ile madenciliğin ne kadar hızlı ve kolay olduğunu anlayabilirsiniz.

Dogecoin Ne Kadar ve Nasıl Alınır?

Dijital para birimi olan Dogecoin, 10.02.2018 günü saat 10:47 itibariyle 0,0054 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 610 milyon dolar ve günlük işlem hacmi ise 14 milyon doların üzerindedir.

Dogecoin almak için kripto para borsalarına üye olarak alım satım işlemine başlayabilirsiniz.

 

 

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları