Kripto HaberleriHaberlerDünyaca Ünlü Kredi Derecelendirme Kuruluşundan Kripto Para Raporu! ''Riskler Artıyor!''

Dünyaca Ünlü Kredi Derecelendirme Kuruluşundan Kripto Para Raporu! ”Riskler Artıyor!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Fitch Ratings, kripto para birimleriyle ilgili son iflasların ve stresin, bazı risk durumları oluşturduğunu ifade etti.

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Gelişmeye Devam Ettiğini Söylediği Küresel Kripto Para Ekosistemiyle İlgili Bir Dizi Riskin Altını Çizdi

Bunlar arasında sınırlı ve çeşitli düzenleyici çerçeveler, aşırı fiyat dalgalanmaları, artan yasal karmaşıklıklar, karşı taraf riskleri, varlık/yükümlülük yoğunlaşmaları ve dolandırıcılık yer alıyor.

Karşı taraf konsantrasyonları, birbirine bağlılık ve bir iflasta saklanan kripto varlıklarının değerlendirilmesi gibi diğer risklerin de daha belirgin hale geldiğini ekledi.

Kripto para birimleri için kapsamlı bir düzenlemenin olmaması, bunların daha geniş finansal sisteme nüfuz edebileceği kanalların çoğunu sınırlandırmaya hizmet etmektedir.

Bankalar, kısmen düzenleyici kısıtlamalar ve banka sermayeleri nedeniyle şimdiye kadar büyük ölçüde etkilerden izole edilmiştir.

Ancak, Silvergate Bank ve Signature Bank gibi bazı bankalar, kripto para birimlerinde işlem yapmak için ağlarını kullanan kripto firmalarıyla mevduat konsantrasyonlarına sahipti.

İlgili Haber
2020'nin Boğa Koşusunu Doğru Tahmin Eden Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeleri Görebilir!

Bu durum anlamlı mevduat çıkışlarına yol açarak önemli iş kesintilerine neden oldu. Kripto birimlerinin spekülatif yapısı ve yüksek fiyat oynaklığı durumu daha da kötüleştirdi.

Ocak 2023’te ABD’li banka düzenleyicileri, bankaların kripto ile ilgili faaliyetlere maruz kalmalarını yakından izlediklerini belirten ortak bir bildiri yayınladı ve çeşitli risklerin altını çizdi.

Bu eylemler, sektör için resmi bir düzenleyici çerçevenin oluşturulması kadar ileri gitmese de, kripto ekosisteminde aşırı risk alımını dizginlemede etkili olabilir.

Merkezi olmayan finansın merkezinde yer alan stabilcoinler, merkez bankalarının dijital para birimleri çıkarması veya özel stabilcoinlerin çıkarılmasını tamamen durdurması halinde önemli ölçüde azalabilir.

Bu durum, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın Binance Holding LTD’nin BUSD stablecoininin ihracını durdurmasıyla çoktan gerçekleşmiştir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları