BitcoinDogecoin

Dünyanın En Zenginlerinden Dalio, Dogecoin ve Bitcoin Hakkında Konuştu

Ray Dalio, Dogecoin ve Bitcoin hakkında düşüncelerini aktardı.

Bridgewater Associates kurucusu ve dünyanın en zenginlerinden birisi olan Ray Dalio, kripto para sektörüne 2021 yılında ilgi duyanlarda oldu. İlk başta lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) yönelik eleştirilerde bulunan Dalio, şu sıralar ise bu tavrını biraz değiştirmiş gibi gözüküyor.

Dalio, Dogecoin Vizyonuna İnanmıyor

Dalio, Lex Friedman ile yaptığı özel röportajında sadece Bitcoin hakkında değil, aynı zamanda Dogecoin hakkında da konuştu. Dalio, Elon Musk’ın meme odaklı kripto para Dogecoin’i gerçek bir kripto para yapma ve bunu “aya gönderme” girişimini “tatlı” buluyor.

Bilindiği üzere SpaceX gelecek sene 40 kg boyutundaki DOGE-1 uydusunu aya gönderecek ve bu da aslında DOGE’un resmen aya gönderilmesi olarak görülüyor. Ünlü kurucu Dalio ise DOGE’u pek ciddiye almamış gibi gözükmekte.

İlgili Haber
Elon Musk Dogecoin Ayda

Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında ise çok daha net açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in alternatif bir para olduğunu ve artık değerini ispatladığını belirten ünlü kurucu, önümüzdeki günlerde ülkeler tarafından yapılacak para basma çılgınlığı da bekliyor.

Farklı para birimleri ile para basma çılgınlığı yaşanacağını belirten Dalio, Bitcoin’in de bu yarışa dahil olmasını bekliyor. Dalio’ya göre BTC’yi 2022’de oldukça çetin bir durum beklemekte.

NFT’ler hakkında da açıklamalarda bulunan milyarder isim, henüz NFT almadığını ancak bir hayli meraklı olduğunu itiraf etti. Bu da aslında önümüzdeki aylarda Dalio’nun NFT almasını görebileceğimiz anlamına gelmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu