Kripto HaberleriBitcoinDüşüşe Rağmen Bir Ülke Daha Kripto Paralara Desteğini Açıkladı!

Düşüşe Rağmen Bir Ülke Daha Kripto Paralara Desteğini Açıkladı!

Takip et

Yerel medyadan Paige McCartney’in 14 Temmuz’da bildirdiğine göre, Bahamalar Başbakanı Philip Davis, ülkesinin iklim değişikliği nedeniyle uğradığı zarara dikkat çekti ve teknolojik yenilik ve GSYİH kayıplarını telafi etmenin yollarını bulmak için dikkatini kripto para alanına çevirmeyi planladığını açıkladı.

Ada Ülkesi Bahamalar Başbakanı, Ülkesinde Kripto Paralara Destek Mesajı Verdi

Saint Vincent ve Grenadinler Başbakanı Ralph Gonsalves ile 2022 Concordia Amerika Zirvesi’nde ekonomik kalkınma ve yatırım konularını ele alan Davis, dünya liderlerinin “önümüzdeki 30 yıl içinde” ada ülkesini yok etme tehlikesi yaratan karbon emisyonlarını azaltmak için daha fazlasını yapmalarını umduğunu ifade etti.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası FTX, Baskılara Karşı Hong Kong'tan Bahamalara Taşınıyor!

Davis’e göre kripto paralar, ülkesinin iklim değişikliği ve endüstriyel gelişmenin bir sonucu olarak karşı karşıya kaldığı bazı sorunları çözme potansiyeline sahip.

Davis konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şu anda gönüllü karbon piyasalarıyla ilgileniyoruz ve bunu kripto para alanına da bağlayacağız, böylece nasıl gelir kaynaklarına sahip olabileceğimizi görmek için yenilik yapmaya devam edebiliriz.”

Bahamalar başbakanı sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Kripto alanını tanıdık, kalıcı olduğunu ve sanayileşmiş dünyanın müdahalesi nedeniyle kaybettiğimiz GSYH’nin %20’sini yerine koymanın yolunun bu olduğunu fark ettik.

Bu yüzden finansal alanda kriptonun peşine düştüm ve ardından bunu küçük ada kalkınma ülkelerimizin karşı karşıya olduğu diğer önemli sorunlardan birine, yani iklim değişikliğinin sonuçlarına bağladım.”

Bahamalar’ın Bitcoin ve kripto para borsası platformu FTX’e ev sahipliği yaptığını da belirtmek gerekir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları