Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'un 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Hamlesinin Tarihi Belli Oldu!

El Salvador’un 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Hamlesinin Tarihi Belli Oldu!

Takip et

Bitcoin’i yasal para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador Kasım ayında 1 milyar dolarlık bitcoin tahvili ihraç etme planlarını açıklamıştı.

İlgili Haber
El Salvador'dan 1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hamlesi Geliyor!

1 milyar dolarlık Bitcoin tahvil ihracının tarihini belli oldu.

Tarih belli oldu: 15-20 Mart

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya bugün katıldığı bir TV programında 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvil ihracının 15-20 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceğini açıkladı.

Tahvilin Blockstream tarafından oluşturulan Bitcoin tabanlı bir hizmet olan Liquid’de başlatılacağı ve bu sayede yatırımcıların anlaşmaya 100$ gibi düşük miktarla da katılabileceği belirtildi.

Bakan ayrıca söz konusu tahvilin tüm finansal piyasa düzenlemelerine uygun olacağını ve KYC gerekliliklerinin karşılanacağını söyledi.

Kasım ayında yapılan açıklamada 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvillerinin 500 milyon dolarlık kısmının Bitcoin madenciliği altyapısı için harcanacağı, 500 milyon dolarlık kısmının ise 5 yıl süreyle kilitli kalacağı ifade edilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları