blank
BitcoinHaberler

El Salvador’un Bitcoin Hamlesi JP Morgan’ı Korkuttu! “Ülkeler Arasında Yeni Bir Eğilim Başlatabilir!”

El Salvador'un Bitcoin hamlesi bazı bankaları rahatsız etti.

ABD’nin bankacılık devi JP Morgan’dan, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi kararına tepki geldi.

JP Morgan “El Salvador’un Bitcoinizasyonu” başlıklı bir rapor yayınladı.

Bu raporda, banka El Salvador’un hamlesini 2000’li yılların başlarında Orta Amerika ülkelerinin bazılarının dolarizasyona geçişine benzetti.

Banka en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in yasal olarak kabul edilmesinde herhangi bir “maddi ekonomik fayda” görmediklerini söyledi.

Ayrıca, Bitcoin’i ikinci para birimi olarak benimseme kararının Uluslararası Para Fonu ile müzakerelerini tehlikeye atabileceğini de belirtiyor.

JP Morgan ayrıca El Salvador’un bu hamlesinden sonra daha küçük ülkelerin de Bitcoin’i yasal olarak benimseme eğilimine girebileceğini belirterek şunları söylüyor:

“El Salvador’un Bitcoin hamlesi benzer konumdaki ülkeler arasında yeni bir eğilim başlatacaksa, bu eğilimler karmaşıklık yaratabilir.”

El Salvador’un Bitcoin hamlesi yatırımcıları sevindirse de, geleneksel finans sisteminin aktörlerinin bu durumdan rahatsız olduğu görülüyor. Bu rahatsızlık yatırımcıları şaşırtmamalı çünkü Bitcoin doğasında aykırılık ve özgürlük var. Geleneksel finans sistemine tepki olarak ortaya çıkan Bitcoin’e yönelik bu eleştiriler güç kaybına ilişkin korkuların bir tezahürü.

İlgili Haber  El Salvador'un Bitcoin Hamlesine IMF'den Veto!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu