BitcoinHaberler

Eski Goldman Sachs CEO’su: “Bitcoin (BTC) Başarılı Olursa Hükümetler Fişini Çekebilir”

Ana Akım medyada BTC ile ilgili dezenformasyon devam ediyor.

Bitcoin’e en çok zarar veren nedir diye sorsalar, bu teknolojiyle yakından ilgilenen bir çok uzman “cahillik” diyecektir.

Son dönemde Bitcoin’deki fiyat artışı, BTC’nin popülerliğini artırdı. Ana akım medyada her gün bir yada iki programda Bitcoin’in tartışıldığına şahit oluyoruz.

Ne yazık ki bu alanda yorum yapan ve kendisini “ekonomist, uzman” olarak tanıtan insanlar bazen yeterli bilgi birikimine sahip olmadan olumsuz ve yanlış yorum yapabiliyor. Bu hatalı ifadelerden etkilenen kitlelere işin doğrusunu anlatmak ise daha da zor bir hal alıyor.

“Çok Büyürse Fişini Çekerler”

Eski Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, CNBC’de katıldığını bir programda, Bitcoin ile ilgili altı doldurulamaz iddia ve ithamlarda bulundu. Bitcoin’in tarihsel gelişimini bilmeyen eski CEO, BTC’nin hala yasaklanabilecek bir para birimi olduğunu iddia ediyor.

Blankfein’e göre Bitcoin çok önemli bir boyuta ulaşırsa, düzenleyiciler onu kapatmak için harekete geçebilirmiş. Çin’in bunu yıllarca denediğini ve başaramadığını unutan CEO, Bitcoin’nin yasaklanabilecek veya fişi çekilebilecek bir para birimi olduğunu düşünüyor.

“Ben bir düzenleyici olsaydım Bitcoin ile başa çıkmak için kendimi silahlandırırdım. Bitcoin kullanımında karşı tarafta işlem yapanın Kuzey Kore ve İran gibi düşman devletler olup olmadığını bilmenin hiçbir yolu yok. Bitcoin işlemlerini hiç bir şekilde izlemenin bir yolu yok. “

Altını da Yasaklayalım

Bitcoin diğer para birimlerinde olduğu gibi elbette bir suçta veya terörün finansmanında kullanılabilir ancak bu onu yasaklamak için tek neden olarak kabul edilemez. İran yıllardır ABD ambargosunu altın ticareti üzerinden deldi. Şimdi birisinin çıkıp bu nedenle altını yasaklayalım demesi ne kadar mantıklı ise yukarıdaki gerekçeler ile Bitcoin’i yasaklamak da o kadar mantıklıdır.

Ayrıca Bitcoin her ne kadar cüzdan sahiplerinin kimlik bilgileri gizli olsa da izi sürülebilir bir para birimidir. Bitcoin işlemleri halka açık depolanır ve kalıcı bir şekilde ağda yerini alır. Yani bütün Bitcoin işlemleri ve bakiyeler herkes tarafından görüntülenebilir.

“Sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmez ki sorsun, bilse sorardı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Bitcoin Çökecek

*** herkes evinde otursun btc alıp satsın.Bunun fişini çekecekler çünkü mantık hatası üzerine kurulu.Teknolojiyle alakası yok eski kafalı sizsiniz yatarak para kazanayım diyorsunuz.Dünyada bi tek siz zekisiniz.

Kürşat

Bitcoin yatırımlarının ne olduğunu bile anlamadan yorum yapmışsın. Madem öyle borsalar da kapansın, senin savunduğun zihniyete göre borsaya para yatırmak da aynı şey zira. Bilmediğin konularda atıp tutma alışkanlığını bir bırakmadınız ya.

Ersan taze

Böyle insanlar herşeyi yasaklayarak nereye varacakları sanıyorlar kaldıki bitcoin merkezi bir sistemi bir makinesi yok ki fişini çek kapat bunları ben anlamıyorum bu salgın başlangıcında fed bir toplantısında Jeremy Powell dediki ( biz artık kripto paralara sıcak bakıyoruz fed olarak kripto para birimimiz çıkarmak için ileride atılımlar yapabiliriz) demişti ve teknolojiyi halen anlamayan salaklar olduğunu görüyorum bu illerdeki hayatın vazgeçilmezi olacak
SAYGI VE SEVGİLERİMLE


Başa dön tuşu