HaberlerXRP

Eski SEC Başkanı “Ripple (XRP) Davası Büyük Bir Hata” Dedi! Davanın Biteceği Tarihi Açıkladı!

Ripple davası yaklaşırken açıklamalar sertleşti.

Ripple’ın dava tarihi yaklaşırken sürece ilişkin açıklamalarda sertleşiyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Aralık 2020’de Ripple’a ve yöneticilerine yönelttiği dava kripto para dünyasında gündemin üst sıralarında yer almaya devam ediyor.

Şimdilerde Ripple’ın avukatlığını üstlenen ve aynı zamanda Eski SEC başkanı olan Mary Jo White, Fortune’a verdiği röportajda Ripple davası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

SEC’in Ripple’a karşı dava açmasının büyük bir hata olduğunu belirten White, “Bunu şekerle kaplamaya gerek yok. Yasal olarak da, gerçeklere göre de çok yanlış” dedi.

Eski SEC başkanı olması nedeniyle, SEC’deki karar alma mekanizmalarını çok iyi bilen ve iyi bir menkul kıymet hukuku avukatı olan White, davanın zamanlamasının bütün olayı anlattığını düşünüyor.

Ripple’a yönelik araştırma yıllardır sürmesine rağmen SEC’in başkanı ve tecrübeli kadrosu görevden ayrılmadan çok kısa bir süre önce dosya davaya dönüştürüldü diyen White eski SEC yönetimine yüklendi.

“Eski bir ABD avukatı ve SEC başkanı olarak şunu söyleyebilirim. Bir davayı çözmek bu kadar uzun sürüyorsa, onu bir davaya dönüştürmemeniz gerektiğini bilirsiniz. Bu bir şeyler yapıp sonra çekip gidebileceğiniz bir olay değil.”

SEC’in dava dilekçesindeki iddialarının yanıltıcı ve taraflı olduğunu düşünen White “SEC’in yakın zamanda Ethereum’un menkul kıymet olmadığını açıkladığı düşünüldüğünde, bu davanın keyfi olduğunu görüyoruz.” dedi.

SEC’in hamlesi sonrası küçük yatırımcıların daha fazla zarar gördüğünü aktaran White, “SEC’in asıl görevi bu yatırımcıları korumaktır” diye ekledi.

White, Federal Mahkeme’nin ekim ayı gibi özet bir kararla sonucu netleştirebileceğini açıkladı. White’a göre bu süreden önce tarafların anlaşma ihtimali hala var.

İlgili Haber
SEC, Ripple'a Karşı Suçlamalarını Değiştirdi: "Ripple Yöneticileri XRP Piyasasını Manipüle Etti"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu