AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Kritik Seviyelerde: Rekor Denemesi Yakın Mı?

Ethereum fiyatı Bitcoin'in yükselmesiyle beraber paralel hareket sergiledi. Peki önemli seviyeler neler?

Geçtiğimiz günlerde 530 – 540 dolar seviyelerini iki kez test eden Ethereum, yatırımcısını bir hayli korkutmuştu. Özellikle bu destek seviyesinin kırılması, 480 dolarlara kadar bir gerilemeyi tetikleyebileceği için önemli olarak görülüyordu.

Ancak iki defa bu seviyeden alıcı bulan fiyat, bugün BTC’nin yükselmesiyle de güzel bir şekilde ivmelenme yaşadı ve 585 dolar seviyelerine kadar yükseliş görüldü.

4 saatlik grafikte 20 MA’nın üzerine çıkan Ethereum fiyatı, önemli bir direnç olan 560 dolar seviyelerini de geride bırakarak 4 saatlik periyotta bu seviye üzerinde kalmayı başardı. Önemli bir direnç olan 585 dolar seviyelerini an itibarı ile kırmaya çalışan ETH, eğer 4 saatlik kapanışlarda bu seviye üzerinde kalıcılık sağlarsa sırasıyla 600, 620 ve son yılların rekor seviyesi olan 630 dolar seviyelerinin önü açılabilir.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu seviyeyi kıramaması durumunda 560 dolarla kadar gerileyebileceği düşünülen ETH için şüphesiz Bitcoin’in hareketleri doğrudan belirleyici olacak. Özelikle Bitcoin’in 19.000 dolar üzerinde kalıcılık sağlamasıyla ETH’nin 600 dolar üzerine çıkabileceği tahmin ediliyor.

Yeni yatırım yapacak olan yatırımcılara “yüksek fiyattan yatırım yapılmaması” uyarısında bulunan uzmanlar, yeni alış yapmak için ya destek seviyelerinin beklenmesi ya da direnç seviyesinin kırılmasıyla yeni işlem açılması gerektiğini ifade ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu