Ethereum

Ethereum Hard Fork Öncesi Tercih Edilebilir Mi?

Ethereum'un piyasa hacmi yükseliyor.

Ethereum hard forkuna sayılı günler kaldı ve bu sayılı günlerin nasıl geçecek olduğunu yatırımcılar ve piyasadaki genel talep belirleyecek. Hard fork endişesinin nedenleri arasında bulunan Bitcoin Cash hard forkundan sonra tüm kripto para birimlerinin değer kayıpları Ethereum yatırımcısı olmak veya mevcut Ethereum yatırımcısı olup daha fazla yatırım yapıp yapmamak arasında kararsız kalan binlerce kişi var. Bu kişiler Ethereum’un değerinin artıp artmayacak olduğundan endişe ettiklerinden dolayı yatırımlarını arttırıp arttırmamak konusunda karar veremiyor ve yatırımlarının değer kazanıp kazanmayacak olduğu konusunda endişe duydukları için nasıl karar verecekleri konusunda doğru karar veremeyeceklerinden endişe ediyorlar.

Ethereum’un hard fork öncesi ve sonrası değerinin değişme konusunda iyi mi yoksa kötü bir performans mı gösterecek olduğu hakkında ise yatırımcıların büyük kısmı iyi performans beklediğini ve Ethereum fiyatının beklenenden çok daha fazla değer kazanacak olduğunu düşündüğünü belirtiyor. Fiyatının yükselecek olduğu beklentisi ile Ethereum yakın zamanda değerine değer katabilecek birkaç kripto paradan sadecek bir tanesi olarak gösterilirken, yatırımcıların kripto para tercihleri arasında da son dönemde ilk 2 sırada tekrar sırasını koruyor.

Ethereum hard forku riskli mi?

Ethereum hard forkunun riskli yönlerinin olduğu iddiası ve beklentisi mevcut. Hard forkların risk yarattığı ve fiyatları riskli bir hale getirebilecek olduğu beklentisi bugüne kadar gerçek olmayan bir konuydu. Bitcoin Cash hard forkundan sonra ise kripto paraların fiyatı düştü ve piyasa hacimlerinde beklenmedik oranlarda düşüşler oldu. Tüm bu düşüşler sırasında henüz durmayan düşüşlerin etkisi yatırımcıların aklında ”hard fork kötüdür” düşüncesini yaydı ve bunun nedeni sadece Kasım ayında gerçekleşen Bitcoin Cash hard forkundan kaynaklandı. Bitcoin Cash hard forku dolayısı ile birkaç gün sonra gerçekleşmesi beklenen Ethereum hard forkundan endişe duyan yatırımcıların sayısı bir o kadar fazlalaştı.

Hard fork beraberinde düşüş getirebileceği gibi yükselişi de getirebilir. Piyasalarda güncelleme havasında bir etki yaratabilir.

Ethereum alayım mı, almayım mı?

Ethereum alıp almamak konusu sizin kendi vereceğiniz bir karar olsa da dünyanın en fazla kullanılan 2. kripto para birimi olan Ethereum’dan bir süre zarar etseniz bile geri dönüşü iyi olabilir. Tüm bunların yanısıra kripto paralar için piyasa hacminin düşmesi ve fiyatının düşmesi yükselmesi kadar normal ve herkes tarafından normal karşılanması gerekiyor. Bir yatırım aracına yatırım yaparken hep kazanacak olduğunuzu değil, bir risk aldığınızı ve bu riski alırken yatırım yapmadan önce bu risk hakkında kendinizi her türlü kötü etkiye özellikle kripto para yatırımınızın tamamen eriyip yok olması durumunu göz önüne alarak Ethereum yatırımı veya farklı yatırımlar yapmalısınız. Aksi durumda kazanç sahibi olmak için risk alamayan, risk alamadığı için kayıplar yaşayan bir kişi olabilirsiniz. Yatırımınızdan kazanacak olduğunuz varsa bile risk alamayacak olduğunuzdan dolayı kaybetme riskiniz yüksek olabilir.

Ethereum alıp almamak konusundaki kararı kendiniz vermeli ve hard fork öncesi yatırım yapmaya yönelik adımlar atıp atmayacak olduğunuza da kendiniz karar vermelisiniz. Aksi durumda Ethereum hard fork sonrasında yükselmesi durumunda kaybeden tarafın siz olduğunuzu anladığınız zaman ciddi kayıplar ile karşı karşıya kalabilir ve buna bağlı olarak kripto para yatırımı yapmadığınız için pişman olabilirsiniz. Tüm bunların yanısıra kripto paraların kendisinin bir risk olduğunu, tüm yatırımlarda belirli riskler olduğunu ve hiçbir yatırımın %100 güvenilir olmadığını (mevduat faizi dışında) bilerek hareket etmek sizi daha özgür kılacak ve yatırım yaparken daha özgür kararlar almanızı sağlayacaktır.

Bitcoinsistemi.com yayınladığı hiçbir içerikte yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi vermemektedir. Bu içerik yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde DEĞİLDİR.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu