AnalizEthereum

Ethereum Önemli Seviyelerde: Altcoin Rallisi Ateşlenecek Mi?

ETH analizi...

Son haftalarda Bitcoin’in yaşadığı düşüş ile beraber 2900 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, Eylül ayından beri görmediği seviyeleri görmüş oldu.

“Altcoinlerin babası” olarak tabir edilen ETH, zirvesinden yüzde 40’lık bir geri çekilme yaşadığı için diğer tüm kripto paralar da bundan olumsuz etkilendi. Özellikle Ethereum’dan sinyal bekleyen diğer altcoinler yüzde 70’lere varan düşüşler ile yatırımcısını üzdü.

Son 2 gündür gelen yükselişler ile tekrar 3300 dolar seviyelerinin üzerine yükselen ETH, tüm altcoinlere de rahat bir nefes aldırdı.

Ethereum için bu süreçte en önemli direnç noktası yayın saati itibarı ile 3526 dolar seviyelerinden gelen MA100 (yeşil çizgi) seviyeleri. Özellikle ETH, 4 saatlik periyotta bu seviye üzerinde mum kapanışı yapabilirse yükseliş ivmesinin daha da yükselmesi beklenebilir.

Böyle bir senaryo olması durumunda diğer altcoinlerde de yükselişlerin görülmesi son derece muhtemel.

Öte yandan son yükselişler ile beraber yüzde 40’ın altına tekrar gerileyen BTC hakimiyeti de altcoinlere para aktığını ve yükseliş ihtimalinin daha kuvvetli olduğunu gösteriyor.

Ethereum 4 Saatlik Grafik

Diğer önemli dirençler ise 3650 ve 4000 dolar olarak görülüyor.

Bitcoin’in ani bir düşüş yaşaması ve piyasanın tekrar kana bulanması senaryosunda ise ETH’de takip edilecek en önemli destek seviyeleri 3100, 3000 ve 2940 dolar seviyeleri.

Özellikle 3000 dolar altında gerçekleşecek mum kapanışları fiyatın 2700 dolarlara kadar düşüşünü tetikleyebilir.

Bu bağlamda Bitcoin’deki risk tam olarak geçmediğinden yeni alımlar için MA100 üzerindeki kapanışlar takip edilebilir. Ya da düşüş olması durumunda 3000 dolar seviyelerine yakın şekilde parçalı alınıp bu seviye altına sert kırılımlarda stop olunabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Riskli Seviyeler Geçti Mi? Son Durum Ne?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu