HaberlerKripto Para

FBI’dan Rusya, Yaptırımlar Ve Kripto Para Açıklaması Geldi!

FBI Başkanı Rusya'nın yaptırımlardan kaçmak için kripto paraları kullanması ihtimalinin abartıldığını söyledi.

Ukrayna’nın işgali ile birlikte Rusya’nın uygulanan ekonomik yaptırımları kripto para birimlerini kullanarak aşabileceği konuşuluyordu.

Dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden biri olan ABD, Rusya’nın kripto para birimlerini kullanarak yaptırımlardan kaçmaması için bazı önlemler almıştı.

Rusya’ya bu konuda bir gözdağı da FBI direktörü Christopher Wray’dan geldi.

ABD, Rusya’nın Kripto Paraları Kullanmasına Engel Olabilir!

Perşembe günkü senato toplantısında konuşan Wray, Rusya’nın ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kripto paraları kullanma ihtimaline karşı ABD’nin bu ihtimalin önüne geçebileceğini dile getirdi.

Wray, Rusya’nın yaptırımları atlatmak için kripto para birimleri yerine itibari para birimlerinin daha iyi bir alternatif olduğunu da ekledi.

Senato toplantısında FBI direktörüne Rusya’nın uygulanan yaptırımlar karşısında ABD’nin petrol ve gaz ithalatına yasaklama getirip getiremeyeceği soruldu.

FBI’ın dijital varlıklar üzerinde önemli bir uzmanlık oluşturduğunu söyleyen Christopher Wray, kurumun büyük miktarda kripto para ele geçirme konusundaki son çalışmalarını Rusya’nın yaptırımları aşmak için kripto para kullanımında güvenlik açığı olduğunu ifade etti.

“Rusların kripto para birimiyle yaptırımları aşma ihtimali, bizzat kendileri tarafından abartılıyor.

Biz, toplum olarak ve yurt dışındaki ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Çok daha etkili araçlar edinerek farklı alanlarda uzmanlık edindik.

Bu tür çabaları engellemeye yardımcı olacak stratejiler geliştirdik.

Nihayetinde yapmaları gereken şey, kullanımı daha zorlu hale gelen bu tür para birimleri yerine itibari para birimine erişim elde etmek.”

Rusya’ın uygulanan yaptırımları kripto para birimlerini kullanarak aşmasını önlemek amacıyla ABD Başkanı Joe Biden çarşamba günü, Rusya’nın yaptırımları aşma risklerinden bahseden ve kripto paralar için düzenleyici çerçeve oluşturmayı amaçlayan bir yürütme emri imzalamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu