HaberlerKripto Para

FDIC’ten Bankalara Kripto Para Uyarısı!

FDIC denetimi altındaki bankalardan ayrıntılı kripto para raporu istedi.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Perşembe günü denetimi altında bulunan bankalardan kripto para birimleri ile ilgili faaliyetlerini ayrıntılı olarak rapor etmelerini söyledi.

FDIC denetimi altında bulunan bankalara gönderdiği mektupta, kripto paralar ile uğraşmayı düşünen herhangi bir kurumun ajansa planlarını söylemesi gerektiğini ve halihazırda bu tür faaliyetlerde bulunan herhangi bir kurumun ajansı derhal bilgilendirmesi gerektiğini belirtti.

FDIC mektubunda, kripto paralar ve ilgili faaliyetlerin potansiyel riskler barındırdığına atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralar ile ilgili faaliyetler önemli güvenlik ve sağlamlık risklerinin yanı sıra finansal istikrar ve tüketiciyi koruma endişeleri doğurabilir.”

FDIC mektubunda kurumlardan kripto paralar ile ilgili bir faaliyete geçmeden önce planlanan faaliyet ve önerilen zaman çizelgesi hakkında ayrıntılı bilgi vermelerini talep ediyor.

Ajans talep ettiği ayrıntılı raporlar ile güvenlik, finansal istikrar ve tüketicinin korunmasını sağlamayı planladığını ifade etti.

İlgili Haber
FDIC 2022 Yılında Kripto Para Risklerini Ele Alacak!

FDIC’in denetimi altındaki kurumlardan talep ettiği bu raporlama, ajansın kripto para birimlerinin artan popülaritesinin farkına varması olarak değerlendirildi.

Zira geçtiğimiz ay ABD Başkanı Joe Biden devlet kurumlarına kripto para birimlerinin risklerini ve faydalarını değerlendirmelerini söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu