BitcoinHaberlerKripto Para

FED’den Sonra AMB’den Kripto Para Raporu!

Avrupa Merkez Bankası kripto paralar ile ilgili yaptığı anket sonuçlarını paylaştı.

Kripto para birimlerinin kullanım alanının günden güne hızlı bir şekilde artması kripto paraların ele alınması konusunda üst düzey kurumları harekete geçirdi.

Avrupa Merkez Bankası (AMB) bugün yayınladığı “Finansal İstikrar İncelemesi” isimli raporda kripto para birimlerinin artan kullanımının, çok sayıda kurumsal yatırımcının piyasaya girmesinin kripto paraların finansal istikrar için potansiyel riskler oluşturduğuna değindi.

Kripto para birimlerinin risklerine rağmen bu alana yönelik yatırımcı talebinin arttığına dikkat çeken AMB, yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı.

Ankete göre Euro bölgesinde yer alan her on haneden biri yani ortalama hanelerin %10’u Bitcoin (BTC) yada başka bir kripto para birimine yatırım yaptı.

AMB söz konusu ankette Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İspanya’daki haneleri incelendi.
Kripto para yatırım oranının Fransa’da %6 iken Hollanda’da %14 olduğu görüldü.

Ankete katılan yatırımcıların %37’si 999 Euro’ya kadar kripto paraya sahip olduğunu söylerken, %29’u 1000- 4999 Euro arası, %13’ü ise 5000- 9999 Euro arasında kripto paraya sahip olduğunu paylaştı.

Altı ülkede yapılan araştırmada düşük gelirli hanelerin orta gelirli hanelere göre daha fazla kripto paraya sahip olduğu görüldü.

AMB anket sonuçlarıyla ilgili genel olarak “Ortalama olarak, genç yetişkin erkekler ve yüksek eğitimli katılımcıların, kripto varlıklara yatırım yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu görüldü.” dedi.

AMB son olarak kripto para birimleri ile ilgili düzenleme yapılmasının acil olarak ele alınması gerektiğine işaret ederek Avrupa Birliğini kripto paralar ile ilgili kuralları onaylamaya çağırdı.

“Kripto gelişmelerinin hızı ve artan riskleri göz önüne alındığında, kripto para birimlerini acilen düzenleyici çerçeveye ve denetim altına almak önemlidir.”

İlgili Haber
Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu