Kripto HaberleriBitcoinFidelity Bitcoin'i Apple İle Kıyasladı, Büyüme Devam Edecek Dedi!

Fidelity Bitcoin’i Apple İle Kıyasladı, Büyüme Devam Edecek Dedi!

Takip et

Amerikalı finans şirketi Fidelity Investments’ın Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Rusya Ukrayna krizinden etkilenen ve düşüş yaşayan Bitcoin ile ilgili paylaşım yaptı.

Timmer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin ile teknoloji devi Apple’ı birbirine benzeterek, ikisinin özünde tamamen farklı olsalar bile benzer yolda ilerlediklerini söyledi.

Timmer paylaşımında Bitcoin’in fiyatındaki düşüşe rağmen aktif Bitcoin adreslerinin sayısının sürekli ve istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiğine dikkat çekti.

Apple’ın son otuz yıldaki büyümesini S-eğrisine bir örnek olduğunu söyleyen Fidelity direktörü, Apple’ın 1996’dan bu yana 53 kat büyüme yaşadığını belirtti.

“Apple’ın fiyatı 1996’dan bu yana 1457 kat, fiyat-satış oranı ise 30 kat arttı.

Şirketin değerlemesindeki büyüme, satışlardaki artışın bir üssü ise (Metcalfe Yasası uyarınca), o zaman fiyat, her iki ölçümün bir üssü olarak artmalıdır. Bu durum Apple’da var.”

Apple değerlendirmesinden sonra Bitcoin’e bakan Jurrien Timmer, BTC için de benzer bir durumun olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in piyasa değeri 2011’den bu yana 867 kat artarken, fiyatı ise 640.633 kat arttı.

Metcalfe Yasasını uygularsak ve 867’nin karesini hesaplarsak 751.111 elde ederiz. Ulaştığımız bu rakam, BTC’de gerçekleşen fiyat artışı (640.633 x)ile ile uyumludur.”

Bitcoin’i Apple ile kıyaslayan Fidelity Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in büyümesinin devam edeceğini söyledi.

Timmer, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında da  Bitcoin’in küresel benimseme oranın arttığını, bu durumun BTC’nin fiyatına da katkı sağlayacağını ve BTC’nin fiyatının katlanarak artacağını söylemişti.

İlgili Haber
Fidelity Direktörü Jurrien Timmer: "Bitcoin'in (BTC) Fiyatı Katlanarak Artacak!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları