Kripto HaberleriBitcoinFlorida, Bitcoin ile Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor!

Florida, Bitcoin ile Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor!

Takip et

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador‘dan sonra pek çok ülkede Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapılmaya başlandı.

Bu konuda son olarak ABD’nin Florida eyaleti valisi Ron DeSantis’ten geldi.

Ron DeSantis, Florida’daki işletmelerin vergi ödemelerinde kripto para birimleri kullanmasını sağlamak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bir konferansta konuşan Florida valisi vergi ödemelerinde özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in kabulü için çalıştıklarını vurguladı ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Çalışıyoruz. Bu konuda devlet kurumlarına, Florida’da bulunan bir işletme kripto para biriminde vergi ödemek isterse, bunu kabul etmeye istekli olmamızın yollarını bulmaya çalıştığımızı belirttim.

Bitcoin’i kabul edeceğiz. Florida eyaletindeki vergi ödemeleri için Bitcoin’i getirmeye çalışıyoruz.”

ABD’li Eyaletlerin Kripto Para Adımları!

Bitcoin açıklamalarından sonra devlet tarafından kontrol edilen bir dijital dolar ile ilgili de konuşan Ron DeSantis, kripto para birimlerinin dijital dolardan tamamen farklı olduğunu ve dijital dolarla ilgili birçok tehlike gördüğünü savundu.

Florida eyaleti dışında, Colorado vergi ödemeleri için kripto para kabul eden ilk ABD eyaleti olmuştu.

Colorado valisi Jared Polis, Şubat ayında CoinDesk TV ile yaptığı bir röportajda yaz sonuna kadar vergi ödemeleri için kripto para birimlerini kabul edeceklerini söylemişti.

İlgili Haber
Colorado'da Devlet Kurumları Yaz Sonuna Kadar Kripto Para Kabul Etmeye Başlayacak!

Florida ve Colorado dışında New York ve Miami belediye başkanları da her fırsatta kripto paralara desteklerini dile getiriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları