Haberler

Kripto Para Birimleri Daha Çok Genç Yatırımcıların Tercihi Oldu

Kripto paralar hakkında bilinen bir gerçek var o da kripto paraların daha çok genç yatırımcılar tarafından tercih edildiği.

Nexo

Beklenen neydi, gerçekleşen ne oldu? Yüzyıllar boyunca insanlar paraya sahip oldular ve henüz internetin olmadığı, haberleşmenin bulunmadığı yıllarda hükümetlerin bile kasası yoktu. Hükümetler bir olayı öğrenene kadar haftalar geçebiliyor, ayları bulabiliyordu. Polis, ambulans ve daha niceleri yoktu ve tabii kripto para birimleri de yoktu. İnsanların o dönemlerde sadece itibari para aracı olarak tavuk, balık, altın gibi ürünleri kullandıkları bilinirken yakın zamana kadar birçok kişi internet üzerinden de para göndermiyordu.

Ama zaman değişti, gel zaman, git zaman işte bu zaman oldu. Bitcoin 10 yıl içerisinde git gide daha fazla gelişti ve insanların hizmetine Satoshi Nakamoto liderliği altında sunuldu. Orta yaş grubu ve üst yaş grubu insanlar Bitcoin’e pek fazla ilgi göstermediler ama genç yaşlarda olan özellikle erkekler kripto para birimlerine son derece iyi ilgi gösterdiler. Bazı ABD’li üniversiteli yetişkin gençler her gün 30 dolarlık kripto para birimleri satın almaya başladı ve daha niceleri kripto paralara sahip oldu. Öyle ki gençlerin kripto paralara olan ilgisi daha fazla.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı