EthereumHaberler

Glassnode Açıkladı: Ethereum’da (ETH) Bu Veri Son İki Yıldır Görmediği Seviyeye Geldi!

Analiz platformu Glassnode'a göre Ethereum (ETH) için bu veri son iki yıldır bulunmadığı seviyelere geldi.

Toplam piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum (ETH), piyasadaki düşüşün devam etmesiyle birlikte 20 Mayıs tarihinde 2.000 doların altına inmişti.

Zararda Olan Adres Sayısı Son İki Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı

On-chain analiz platformu Glassnode’un attığı Tweet’e göre, bu yazının yazıldığı anlarda zararda olan Ethereum adreslerinin sayısı son 2 yılın en yüksek seviyesi olan 33.403.723’e ulaştı.

Glassnode’un paylaştığı saatlik grafik ayrıca, zararda olan adreslerin sayısının 2022 yılı başından itibaren tırmanışa geçtiğini gösteriyor.

ABD’deki Faiz Artışlarının Etkisi Kripto Para Piyasasını Etkiliyor

Görünüşe göre piyasa, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranlarını artırarak enflasyonu dizginlemeye yönelik agresif yaklaşımını hazmetmeye çalışıyor. Riskli varlık fiyatları yıl boyunca son derece dalgalı seyretti ve ETH fiyatı geçtiğimiz hafta, Temmuz 2021’den bu yana en düşük noktası olan 1.800 dolara kadar geriledi.

Bilindiği üzere Ethereum fiyatı genellikle Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip eder. Ancak ETH’nin önünde bulunan “merge (birleşim)” isimli büyük güncellemesi, bu tokenin geleceğini etkiliyor gibi görünüyor.

İlgili Haber
FED Başkanı Jerome Powell Konuştu Bitcoin Tepki Verdi! İşte Detaylar

Bununla birlikte piyasa katılımcıları, kripto piyasasının Ukrayna’daki savaş, yükselen enflasyon ve ABD hükümetinin değişen para politikasıyla ilgili küresel endişeleri yansıttığını düşünüyor. Buna ek olarak son zamanlarda ülkelerin kripto piyasasını regüle etmeye daha sıcak bakmasıyla birlikte yatırımcılar arasında da endişe başlamışa benziyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı, piyasadaki ufak toparlanma ile birlikte 2.000 doların hemen üstünde seyrediyor. Dünyanın en büyük altcoini ayrıca son 24 saatte %2.89 yükseliş gösterdi. Altcoinin piyasa değeri şu sıralar 243 milyar dolar civarında bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu