BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

Goldman Sachs Bitcoin’den Sonra Ethereum Ticaretine Hazırlanıyor!

ABD'li yatırım bankası Ethereum ticareti sunmaya hazırlanıyor.

Wall Street devi Goldman Sachs Bitcoin’den (BTC) sonra Ethereum (ETH) seçeneklerini değerlendirmeye başladı.

Goldman Sachs geçtiğimiz haftalarda banka için bir ilk olan Bitcoin (BTC) opsiyon ticareti gerçekleştirmişti.  Bu işlem en büyük dijital fon yöneticilerinden biri olan Galaxy Digital aracılığıyla gerçekleşmişti.

İlgili Haber
ABD'de Bir İlk! Goldman Sachs Doğrudan Bitcoin Ticareti Yaptı!

Bankacılık devi şimdi de Bitcoin ticaretinden sonra banka müşterileri için Ethereum opsiyon ticareti (OTC) sunmayı planladıklarını açıkladı.

Müşterilerin Ethereum’a Olan İlgisi Artıyor!

Birkaç gün önce gerçekleşen bankanın müşteri web semineri sırasında konu ile ilgili konuşan Goldman’ın küresel kripto ticareti başkanı Andrei Kazantsev, Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’a müşterilerinden artan ilgi gördüklerini söyledi.

“Ethereum’un PoS sistemine geçişi merakla bekleniyor.  Bu bağlamda PoS’a geçişten önce müşterilerin ETH’ye karşı ilgisinin arttığını görüyoruz.”

Yatırım bankası söz konusu ETH ürününü zamanı gelince piyasaya sürmeyi planladıklarını da ekledi.

Aynı seminerde konuşan bankanın dijital varlıklar ekibinden George Lewin Smith da “Goldman Sachs’ın müşterilerinin ilgisinin giderek Ethereum’a kaydığını ve müşterilerin ETH’yi daha fazla yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olarak gördüklerini” söyledi.

OTC işlemleri genellikle büyük işlemleri içerdiği için kurumsal yatırımcılara yönelik olarak görülüyor.

Goldman Sachs’ın da OTC kripto ürünlerini başlatması bankanın büyük kurumsal müşterilerinin kripto para seçeneklerine karşı ilgisinin arttığını gösteriyor.

Halihazırda spot kripto para ticareti sunmayan Goldman Sachs müşterilerine kripto para ETF’lerine ve opsiyon ticaretine erişim imkanı sunuyor.

İlgili Haber
Goldman Sachs Bitcoin Hizmetleri İçin Tarih Verdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu