HaberlerMetaverse

Goldman Sachs’tan Metaverse Raporu! “Yarış Bu İki Şirket Arasında”

Metaverse büyümeye devam edecek mi?

Pandemi, değişen dünya düzeni gibi pek çok küresel neden insanları daha dijital bir dünyaya yönlendirdi.

Bu dijitalleşmenin geldiğini son noktada herkes Metaverse‘i yani sanal gerçekliği konuşuyor.

Peki metaverse büyümeye devam edecek mi? Metaverse yarışında hangi şirketler önde?

ABD’nin önce gelen bankası Goldman Sachs son araştırma raporunda sanal gerçeklik, arıtılmış gerçeklik ve internetin birleşimiyle oluşturulan dijital dünyanın yani Metaverse’ün donanım yarışına doğru evrileceğini belirtti.

Raporda göre VR konusunda “ana yarış” Apple ve Meta arasında gerçekleşecek.

“Apple bu alandaki çalışmalarını büyütmek için araştırma yapmaya devam ederken, Meta rekabetçi donanım fiyatları ve çekici deneyimler yoluyla bir kullanıcı tabanı oluşturmayı hedefliyor.”

Raporda VR teknolojisindeki gelişmeye rağmen, kullanıcı tabanında beklenen yankıyı uyandıramadığı da ifade edildi. Banka raporunda 2023 yılına kadar bu teknolojide ve kullanıcı tabanında ciddi bir büyüme beklediğini de belirtti.

“VR ürünleri 2023’e kadar hızla gelişecek. Bu ürünlerin satışının artıp azalması tüketicilerin kullanım deneyimlerine bağlı olacak. VR bazı çözülebilir sorunlar içerse de, uzaktan çalışmanın ayrılmaz bir parçası olacak.

Meta’nın 2022’nin sonbaharında Quest Pro ürününü piyasaya sürmesini ve Apple’ın 2023’ün başlarında kendi ürünlerini piyasaya sürmesini bekliyoruz.”

Goldman Sachs’ın raporundan bağımsız olarak, bazı kripto para projelerinin de kendi VR gözlükleri ile piyasaya çıktığını görüyoruz. Bunların başında metaverse projesi CEEK geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu