Kripto HaberleriBitcoinGrayscale CEO'su SEC'i Bitcoin Konusunda Suçladı!

Grayscale CEO’su SEC’i Bitcoin Konusunda Suçladı!

Takip et

SEC dün gece Grayscale’nin GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ine dönüştürme başvurusunu reddettiğini açıkladı.

Grayscale ise ret kararının ardından, kısa bir süre içerisinde SEC’e dava açtıklarını açıkladı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! SEC, Grayscale ve Bitwise Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddetti!
İlgili Haber
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin (BTC) Yüzünden Dava Edildi!

İlk açıklamasında SEC’in ret kararından dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını ve spot Bitcoin ETF’i konusunda SEC ile aynı fikirde olmadıklarını söyleyen Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, CNBC’nin Squawk Box programına katıldı.

Grayscale’nin SEC’e açtıkları dava hakkında konuşan Sonnenshein, bu davanın SEC’e açılan ilk dava olmadığına dikkat çekti.

“SEC’in bu ret kararına şiddetle katılmıyoruz.

SEC, vadeli işlem ETF’lerini onaylayıp, spot ETF’leri reddederek spot Bitcoin ETF ihraççılarına karşı ayrımcılık yapıyor.

Bu bağlamda SEC, spot Bitcoin ETF’lerini reddederek, keyfi ve kaprisli davranıyor.

Grayscale olarak her ne kadar spot Bitcoin ETF başvurumuzun onaylanacağı konusunda umutlu olsak da SEC’ten böyle bir karar da bekliyorduk. Bu yüzden hukuk ekibimiz ret kararına hazırdı ve SEC’e karşı hemen davamızı açtık.”

SEC’in sadece Grayscale’a değil tüm spot Bitcoin ETF ihraççılarına karşı ayrımcılık yaptığını vurgulayan ünlü CEO, SEC’in hem vadeli hem de spot ETF türünü dikkate alırken belirli bir idari prosedür yasasına tabi olması gerektiğini söyledi.

Sonnenshein ayrıca SEC’in aynı meseleleri aynı şekilde ele alması gerektiğine de dikkat çekti.

Michael Sonnenshein daha önceki açıklamalarında, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularını onaylayacağı konusunda iyimser olduklarını ancak SEC’ten gelecek red kararına karşı dava yolu da dahil olmak üzere tüm seçenekleri düşündüklerini söylemişti.

İlgili Haber
Grayscale CEO'su Spot Bitcoin ETF'i Hakkında Konuştu, Gözler Temmuza Çevrildi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları