Ana SayfaBitcoinGrayscale CEO'su Spot Bitcoin ETF'i Hakkında Konuştu, Gözler Temmuza Çevrildi!

Grayscale CEO’su Spot Bitcoin ETF’i Hakkında Konuştu, Gözler Temmuza Çevrildi!

Takip et

Kripto para yatırımcıları Grayscale’in GBTC’sini spot Bitcoin ETF’ine dönüştürmek üzere yaptığı başvuruda SEC’in ne karar vereceğini merak ederken şirketin CEO’su Michael Sonnenshein, yatırımcılara yönelik bir mektup kaleme aldı.

SEC’in Grayscale’nin başvurusunu onaylayıp onaylamayacağı konusunda karar vermesi için son tarih Temmuz başı olarak karşımıza çıkarken, ünlü CEO SEC’in kararıyla ilgili iyimserliğini dile getirdi.

“Temmuz başına kadar SEC’ten bir karar bekliyoruz ve karar geldiğinde Grayscale ekibinden daha fazla bilgi alacaksınız.

Grayscale, GBTC’yi spot bir ETF’ye dönüştürme konusunda kesinlikle kararlıdır ve yapılmamış bir şey bırakmadı.

Bu çabanın arkasında firmanın tüm kaynaklarını kullandık ve her zaman yatırımcılarımızın çıkarları doğrultusunda faaliyet göstereceğiz.”

Grayscale’in son zamanlarda bu konuda ilerleme kaydettiğini ve sürecin daha yeni başladığını söyleyen  Sonnenshein, şirketin ETF’i onaylamaması durumunda tüm seçenekleri araştırdığını belirtti.

“SEC’in GBTC’nin bir ETF’ye dönüştürülmesine izin vermemesi durumunda da seçenekleri araştırıyoruz.

Ayrıca GBTC, uygun düzenleyici onayları aldığımız anda spot bir Bitcoin ETF’ine dönüşmeye hazırdır. Bu dönüşüm için BNY Mellon ve EY dahil olmak üzere sınıfının en iyisi olan ortaklar seçtik.

Bu bağlamda son zamanlarda, ülkenin önde gelen kişilerinden biri olan eski ABD Başsavcısı Donald B. Verrilli, Jr.’ı kıdemli bir hukuk stratejisti olarak dahil ettik.

Bu konunun önemini ifade etmemize yardımcı olacak mümkün olan en güçlü hukuk ekibini oluşturduk.”

Son olarak SEC’in ilk aşamada Ekim 2021’de Bitcoin vadeli ETF’ini, daha sonra da BTC bağlantılı yatırım ürünü olan ilk Kısa Bitcoin Vadeli işlem ETF’ini onayladığına dikkat çeken Sonnenshein, ABD pazarının spot bir Bitcoin ETF’ini hak ettiği ve spot ETF’e hazır olduğun konusundaki argümanlarının güçlendiğini söyledi.

İlgili Haber
Grayscale CEO'sundan Bitcoin Spot ETF'si Hakkında SEC'e Sert Uyarı: "Tüm Seçenekler Masada!"
İlgili Haber
Sırada Spot Bitcoin ETF'i Mi Var? Grayscale CEO'su Umutlu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları