AltcoinHaberlerKripto Para

Haber Sonrası Bu Altcoin Yükselişe Geçti! “Uzaya Çıkıyor”

Filecoin yeni ortaklığını duyurdu.

Teknoloji ve Havacılık şirketi Lockheed Martin ve Filecoin Vakfı bugün yaptıkları açıklamada açık kaynaklı bir blok zinciri ağını yakında uzayda erişilebilir hale getirebileceklerini duyurdu.

Loockheed Martin ve Filecoin, Gezegenler Arası Dosya Sistemi’ni (IPFS) çalıştırabilecek program geliştirmek için birlikte çalışıyor.

İki kurum yaptıkları açıklamada bu programın ihtiyaçlarını belirleyen ve bu projede test görevi görecek olan bir uzay platformu kurmayı planladıklarını belirtti.

IPFS’nin genel danışmanı Marta Belcher, bu projenin amacının ay gibi uzak yerlerden veri indirmede yaşanan gecikmeyi azaltmak olduğunu söyledi.

“Biz uzayda çalışmaya hazır olmayan birçok teknolojiyi yeniden tasarlıyoruz.”

Lockheed Martin’de ileri düzey program geliştirme başkan yardımcısı Joe Landon ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yakında uzay sadece bir varış noktası olmayacak. Uzay Dünya’dan bağımsız yeni uzay ekonomisine ev sahipliği yapacak.

Bu bağlamda Filecoin ile yaptığımız iş, uzay altyapısı inşa etme projesini güçlendiriyor. Uzayda uzun vadeli bir varlığı desteklemek için teknolojiyi geliştirmemiz gerekiyor.”

IPFS Nedir?

IPFS, ağ katılımcılarının bilgi saklamasına veya paylaşmasına izin vererek veri indirmelerini hızlandırmayı amaçlayan açık kaynaklı bir veri depolama ve paylaşım protokolüdür.

Haberin ardından Filecoin’de (FIL) %10’luk bir yükseliş görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu