Haberler

Hindistan Başbakanı’ndan Çağrı: Kripto Para Konusu Ortak Sorun!

Hindistan Başbakanı kripto paralar ile ilgili konuştu.

Son zamanlarda bazı ülkelerden kripto paralar konusunda çekinceler gelmeye devam ediyor. Özellikle kripto paraların birçok kişiyi mağdur ettiği noktasında hemfikir olan ülkeler 2022 yılının bir regülasyon yılı olacağı sinyallerini veriyor.

Bu konuda son açıklama Hindistan Başbakanı Narendra Modi‘den geldi. Kripto para konusunda tüm ülkelerin zor durumda olduğunu ifade eden Modi, daha önce de kripto paralar konusundaki sert söylemleri ile tanınıyor.

Yaptığı açıklamalarda:

“Kripto paralar tüm dünyanın karşı karşıya olduğu bir zorluktur. Bununla mücadele edebilmek için her ülkenin senkronize bir şekilde ortak bir eylem içerisinde olması gerekiyor.”

çağrısında bulundu.

Kripto para sorununu tıpkı iklim değişikliği gibi “herkesin ortak sorunu” olarak gören Modi, gelinen noktada ülkelerin birbirlerine hiç olmadığı kadar fazla ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Hindistan Merkez Bankası’nın kripto paraları yasaklama noktasında adım attığı iddia edilmiş ancak daha sonra “yasaklama değil regülasyon yapmak istiyoruz” açıklaması gelmişti.

Tam da o dönemde Başbakan Narendra Modi’nin Twitter hesabı hacklenmiş ve hesap üzerinden Bitcoin propagandası yapılmıştı.

İlgili Haber
Başbakanın Hesabını Hacklediler! Bitcoin Propagandası Yaptılar!
İlgili Haber
Hindistan Bitcoin ve Ethereum ETF'lerini Başlatmaya Hazırlanıyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu