Bitcoin

Hindistan’da Eski İşvereninden 64 Bitcoin Çalan Kadın Tutuklandı!

Hindistan'da yaşanan olay Bitcoin söz konusu olunca kimseye bilgi vermemek ve güvenmemek gerektiğini bir kez daha gösterdi.

Kripto para camiasında olanlar çok iyi bilir; Hiçbir zaman kripto para sahibi olduğunuzu bir başkasına söylememek gerekir. Ancak zaman zaman ya gereklilik, ya da güven duygusu sonucunda yakınlarına kripto para sahibi olduğunu söyleyen insanların sayısı bir hayli fazladır. Hindistan’da yaşanan olayda eski bir işvereninin Bitcoin sahibi olduğunu bilen eski bir çalışan işvereninden tam 64 Bitcoin çalarak ülke kayıtlarına geçti.

400.000 dolar üzerinde nakit değere sahip olan 64 Bitcoin’i çaldıktan kısa süre sonra eski işvereni tarafından ihbar edilen hırsız kadının Hindistan polisi tarafından kısa süre içerisinde yakalandığı, 26 yaşındaki kadının çaldığı kripto para fonlarının tamamının yeniden eski işverene teslim edildiği açıklandı.

İşveren burada şanslı olsa da Türkiye’de Bitcoin Safiye gibi dolandırıcılar çaldıkları kripto paraları sakladıklarından ve polislere teslim etmedikleri için yatırımcılar paralarını alamıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu