HaberlerNFT

Huobi’den NFT ve Metaverse Hamlesi!

Çin'den darbe yiyen Huobi, NFT ve Metaverse'ye sarıldı.

Kripto para dünyasında son zamanlarda yaşanan “NFT furyasına” dünyanın en büyük kripto para borsalarından birini işleten şirket “Huobi Group” da katıldı.

Coinbase ve Binance gibi önde gelen kripto borsalarının izinden giden Huobi kendi NFT pazarını başlatacağını duyurdu.

Huobi Group geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kullanıcılarının oyun, sanat, animasyon ve müzik dahil olmak üzere çok sayıda alan için NFT sanat eserleri ve satın almalarına ve takas etmelerine imkan tanıyan NFT pazarı “Huobi NFT’nin” deneme sürümünü başlattığını açıkladı.

Yapılan duyuruda Huobi NFT lansamanının şirketin metaverse stratejisini genişletmede önemli bir kilometre taşı olduğuna dikkat çekildi.

Huobi Group, metaverse stratejisi kapsamında metaverse-oyun odaklı NFT’lerin ve merkezi olmayan finans karışımı olan GameFi ile ilgili erken aşama projelerine yatırım yapmak için Eylül ayında 10 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı.

Huobi Grubu Baş Strateji Sorumlusu, NFT pazarı ile ilgili şunları söyledi:

“Huobi Group, GameFi ve NFT pazarlarındaki projeler üzerinde çalışıyor, bu nedenle Huobi NFT pazar lansmanı bir süredir devam ediyor. Bu projeyi küresel topluluğumuza tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.”

Huobi Grup sözcüsü NFT platformunun Huobi’nin merkezi olmayan Heco olarak da bilinen “Huobi Eco chain üzerinde test edildiğini söyledi. NFT platformunun, Huobi borsasının yerel kripto para birimi olan “Hobi jetonu” ile entegre olmadığını da sözlerine ekledi.

NFT ve Metaverse hamlesiyle 10$’ın üzerine çıkmayı başaran HT token önemli bir direnç bölgesinde bulunuyor. 11$ üzeri gün kapanışları, yükselişleri hızlandırabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu