Ana SayfaHaberlerIMF Direktörü Yatırımcıları Kripto Paralar Ve Stablecoinler Konusunda Uyardı!

IMF Direktörü Yatırımcıları Kripto Paralar Ve Stablecoinler Konusunda Uyardı!

Takip et

Kripto paralara olan yatırımcı ilgisi günden güne artıyor. Bu da daha fazla kripto para projesinin piyasaya sürülmesinin önünü açıyor.

Piyasadaki kripto para projesinin çokluğuna dikkat çeken Uluslararası Para Fonu (IMF) para ve sermaye piyasaları direktörü Tobias Adrian, ilerleyen zamanlarda daha fazla kripto para projesinin başarısız olabileceğine inandığını söyledi.

Yahoo Finance ile röportaj yapan Tobias Adrian, kripto piyasalarının daha fazla satış baskısı görebileceğini ifade etti.

“Hem kripto para birimlerinde hem de hisse senetleri gibi riskli varlık piyasalarında daha fazla satış görebiliriz.

Stablecoin’ler de dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinde daha fazla başarısızlık yaşanabilir.”

IMF direktörü, TerraUSD (UST) algoritmik stablecoininin kripto para piyasasında yaşanan mevcut krizi tetiklediğini düşündüğünü belirttikten sonra, “başarısız olabilecek daha başkaları da var.” dedi.

Piyasadaki en büyük stablecoin olarak görülen Tether’i (USDT) de hedef alan Adrian, Tether gibi fiat destekli stablecoinler için gelecekte daha fazla acı tabloların olabileceğini düşünüyor.

“Orada bir güvenlik açığı var, çünkü bire bir desteklenmiyorlar.

İtibari para destekli bazı sabit paralar, riskli varlıklar tarafından destekleniyor. Bu bağlamda bazı stablecoinlerin nakit benzeri varlıklar tarafından tam olarak desteklenmemesi kesinlikle bir güvenlik açığıdır.”

IMF direktörü son olarak, ABD ekonomisinin bir resesyona girmesi durumunda kripto para birimlerinde daha da dik satışların görüleceğine inandığını söyledi.

Hatırlanacağı üzere IMF dün yayınladığı raporunda kripto para piyasasında yaşanan çöküşlerin küresel finansal istikrar için bir endişe olmadığını belirtmişti.

İlgili Haber
IMF Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları