BitcoinHaberlerKripto Para

IMF Türkiye Şefi: “Bitcoin (BTC) ve Kripto Dünyası Trump’ı Mumla Arayacak”

Trump'ı mumla arayacağımız günler yakın mı?

ABD’den gelen kripto para haberleri, tüm dikkati bu yöne çevirdi. Her an yeni bir regülasyon haberi ile piyasaların kan gölüne dönmesinden korkan yatırımcılar, tedirgin işlem yapmaya devam ediyor. ABD’de Noel tatilinin başlamasıyla rahatlayan piyasa bugün yeşillenmiş görünüyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Rekor Kırdı: Piyasa Yemyeşil!

Dün Glaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın, kripto para piyasaları hakkında Trump ve Biden arasındaki seçimini konuşmuştuk. Mike Novogratz, Trump’ın kripto para düşmanı olduğunu belirtirken, yeni başkan Joe Biden konusunda umutluydu.

İlgili Haber
ABD Kripto Paralara Savaş Açmaya Hazırlanırken, Umudumuz Biden Mı?

Ünlü Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini, Novogratz ile aynı fikirde değil. İstanbul doğumlu olan ve IMF Türkiye şefi olması nedeniyle, Türklere de yakınlığıyla  bilinen ekonomiste göre, yeni Başkan Biden, kripto paraları kontrol etme konusunda Trump’dan daha ileriye gidecek. Kripto paralardan hoşlanmadığı bilinen Roubini, kripto paralara yönelik düzenlemelerin uygulanabilirliğinin olmadığını savunan bir avukata twiterdan cevap verdi.

Avukata sen hayal görüyorsun şeklinde çıkışan ünlü ekonomist, Biden ve ekibinin özelikle Biden tarafından ABD Merkez Bankası Başkanlığı’na getirilecek isim olan Jenet Yellen’nin, kripto paralar üzerinden vergi kaçakçılığını ve kara para aklamayı sonlandıracağını belirtti. Bu konuda Trump’ın Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den çok daha katı bir duruş sergileneceğini aktaran Roubini, kripto paraların çöpe atılacağını düşünüyor. Roubini’ne göre, kripto para dünyası Trump’ı mumla arayacak.

Dün’de bahsettiğimiz gibi, Biden’ın daha sıkı ekonomik tedbirlerle yoluna devam edeceği biliniyor. Bunu bir yansıması olarak, kayıt dışı ekonomiyi sisteme dahil etmek için kripto paralara yönelik bir çok tedbir ve düzenleme görebiliriz.

Her ne kadar Bitcoin son dönemde çıkan regülasyon haberlerine tepki vermemiş olsa da, Cointelegraph’ın bildirdiği anketlere göre , bir çok yatırımcı ABD hükümetinin yasaklamalarının Bitcoin’in başarısı etkileyeceği konusunda endişeli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu