BitcoinHaberlerKripto Para

ABD Kripto Paralara Savaş Açmaya Hazırlanırken, Umudumuz Biden Mı?

Glaxy Digital CEO'su Mike Novogratz'ın Bitcoin ve regülasyona ilişkin yorumlarını aktardık.

Geçtiğimiz 10 yıllık sürece baktığımızda kripto dünyasının çok büyük aşamalar kaydettiğini görmek mümkün. Bitcoin başta olmak üzere, hem fiyatlama anlamında büyük kripto paralarda meydana gelen karlılık, hem de gelişen ve yayılan kripto para teknolojisi, yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Ancak 2020’nin sonlarına geldiğimiz bu günlerde ABD özelinde gelen bir takım sıkı düzenleme ve cezalar, yatırımcıların risk iştahını kısmen kapatmış durumda. ABD’de yaşanan zor bir seçim süreci sonucunda koltuğunu devreden Trump ve ekibi, gitmeden önce kripto paraların kalesine bir iki gol atmayı ihmal etmedi.

Kendi kendine barındırılan cüzdanların ifşasına yönelik düzenleme önerileriyle başlayan süreç,  XRP davasına, ardından da stabilcoinlere sıçradı. Bu durum bir çok yatırımcıyı tedirgin etti. Getirilecek düzenlemelerin kripto paraların özüne dokumadığı sürece uzun vadede kripto para yatırımcısını koruyacağını düşünmekle birlikte, kripto paraların özüne dokunan ve varlığını tehdit edecek boyutta bir düzenleme yolunun seçilmesi durumunda, çok daha kötü günler görebileceğimizi öngörmek mümkün.

İlgili Haber
Son Dakika: ABD'den Yeni Bitcoin ve Kripto Para Düzenlemesi
İlgili Haber
Son Dakika: SEC Ripple'a (XRP) Dava Açtığını Resmen Duyurdu! Davanın Tüm Detayları Haberimizde!
İlgili Haber
Son Dakika! ABD XRP'den Sonra Stabilcoinleri Hedef Aldı, Tether'i (USDT) Zor Günler Bekliyor

Trump Gitti, Umudumuz Biden Diyebilir Miyiz ?

Bu konuda Glaxy Digital Ceo’su Mike Novogratz’a kulak verelim. Novogratz bugün CNBC’de katılıdığı, Sqwuak Box programında Bitcoin ve Biden ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Novogratz’a göre, son dönemde kripto dünyasını etkileyebilecek bir çok olumsuz haber gelmesine rağmen, Bitcoin boğası çok güçlü duruyor.

Kripto paralara ilişkin düzenlemeler hakkında da konuşan Novogratz, uzun vadede başarılı olmamız için daha açık düzenleme ve düzenleyicilere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Biden yönetiminden bu konuda umutlu olan Novogratz, yeni yönetimin daha açık fikirli düzenleyicilerden oluşacağını düşünüyor.

Novogratz’a göre Trump’ın kripto para politikaları dolar karşıtı ve inovasyona kapalıydı. Gündemde konuşulan kripto para yasalarının, ABD’nin inovasyonunu ve kripto paraları benimsemeyi zorlaştıracağını inanan Novogratz, bunun doğal sonucu olarak, Çin gibi rakip ülkelerin bu pazara hakim olmasının önünün açılacağına düşünüyor. Bu tez Ripple tarafından SEC davasına karşı da kullanılıyor.

Gündemde olan ve kripto dünyasını sıkıştırmayı hedefleyen yasaları “inatçı” olarak niteleyen Novogratz, bu yasal düzenlemelerin istenmeyen birçok sonucu olabileceğini belirtti.

Her ne kadar Novogratz, Biden yönetiminden umutlu olsa da, ABD’den uzun bir süre iyi haberler veremeyebiliriz. Zira Biden’ın daha sıkı ekonomik tedbirlerle yoluna devam edeceği biliniyor. Bunu bir yansıması olarak kayıt dışı ekonomiyi sisteme dahil etmek için kripto paralara yönelik bir çok tedbir ve düzenleme görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu