binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinING Bank: Her 2 Türk'ten Biri Kripto Para Sahibi Olmak İstiyor

ING Bank: Her 2 Türk’ten Biri Kripto Para Sahibi Olmak İstiyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ING Bank araştırması gösteriyor ki Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarının %70 civarında bir kısmının kripto paraları daha önce duyduğu ve bu konuda bilgisi olduğunu ortaya koydu. Yapılan araştırmada bazı vatandaşların yalan söylediği tahmin edilirken, %70 oranında kripto paraların duyulması oranının pek gerçekçi olmadığı göz önüne alınarak en azından Türk halkının en az yarısının kripto paralar konusunda daha önce duymuş olabilecek olduğu düşülmekte.

Araştırmada her 2 Türk’ten birisinin gelecekte kripto para sahibi olmak istediği ve bu konuda adım attığı araştırma sonucuna yansırken Türk vatandaşlarının kripto paralar konusunda ilgisinin yoğun olduğu açıklandı. Dünyada en fazla kripto paralara ilgi duyan halkın Türk halkı olduğu kanıtlanırken, en fazla yatırım yapan ve en yaygın olan ülkenin ise Güney Kore olduğu biliniyor.

Türk Halkı Güveniyor

Araştırmaya göre Türk halkının büyük bir kısmının Bitcoin ve kripto paralara olan güveni çok yüksek düzeyde. Kripto para sahibi olmak isteyen vatandaş sayısı fazla olmasına rağmen genel yatırım yapamama sebebi ise kripto para borsalarının kullanımında yaşanan zorluklar ve güvenlik sıkıntıları, maddi yetersizlik.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail