Ana SayfaHaberlerİngiliz Bankacılık Devi Barclays, Kripto Para Şirketinin Finansman Turuna Katılıyor!

İngiliz Bankacılık Devi Barclays, Kripto Para Şirketinin Finansman Turuna Katılıyor!

Takip et

İngiltere merkezli bankacılık devi Barclays, kripto para finansal hizmetler firması Copper’dan hisse almayı planlıyor.

Barclays, Kripto Para Şirketi Copper’ın Finansman Turuna Katılıyor

Sky News’e göre banka, diğer yatırımcıları da içerecek ve önümüzdeki birkaç gün içinde sonuçlanacak bir finansman turuna katılıyor.

Kaynaklar, Barclays’in “nispeten mütevazı bir miktar olan milyonlarca dolar” yatırım yapmasının beklendiğini söyledi.

Copper son birkaç aydır en az 500 milyon dolar toplamak ve milyarlarca dolarlık bir değerlendirme yapmak istiyordu, ancak İngiltere’de düzenleyici sorunlarla karşılaştı.

Firma geçen yıl B Serisi finansman turunda 50 milyon dolar ve daha sonra milyarder İngiliz makro yatırım efsanesi Alan Howard’dan 25 milyon dolar daha topladı. Şirketin danışman kadrosu arasında eski İngiltere maliye bakanı Philip Hammond da bulunuyor.

İlgili Haber
Binance CEO'su Hangi Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı!

2018 yılında kurulan Copper, kurumsal yatırımcılara saklama, ana komisyonculuk ve takas hizmeti sunuyor.

Barclays, Mayıs ayında Financial Times tarafından bildirildiği üzere, daha önce kurumsal kripto hizmetleri sağlayıcısı Elwood Technologies’e yatırım yapmış olduğundan kripto paralara yabancı değil. FT’nin kaynaklarına göre banka, Goldman Sachs ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital şirketi ile birlikte, Elwood Technologies’e 500 milyon dolar değer biçen bir finansman turunda katılmıştı.

Özellikle 2021 yılından itibaren başlayacak şekilde dijital varlık piyasası, geleneksel finans şirketlerinden büyük miktarlar yatırım almıştı. 2021 yılında kripto paraların popülerliğinin olağanüstü seviyelerde artış göstermesi de bu yatırımların ana sebebini oluşturmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları