HaberlerKripto Para

İngiltere Maliye Bakanlığı’ndan TerraUSD ve Kripto Para Açıklaması!

İngiltere UST çöküşü gibi bir olayla karşılaşmamak için önlem almak istiyor.

UST ve LUNA’nın çöküşü sonrası pek çok ülke başka bir çöküş ile karşılaşmamak için önlemler almaya başladı.

Son olarak İngiltere Maliye Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada TeraUSD (UST) gibi herhangi bir büyük stablecoin çöküşüyle ​​karşılaşmamak ve olduğunda da başa çıkmak için güçlendirilmiş kurallar getirmeyi teklif etti.

“Belirli sabit para türlerini düzenlemeye yönelik ilk çalışmadan bu yana, kripto para piyasalarındaki gelişmeler, tüketicinin korunması, piyasa bütünlüğü ve finansal istikrar risklerini azaltmaya yardımcı olmak için uygun düzenleme ihtiyacı olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca en büyük 10. kripto para birimi sıralamasında yer alan popüler bir stablecoin olan TeraUSD’nin çöküşü merkez bankasının endişelerini tetikledi.”

Maliye Bakanlığı’nın bu teklifinin değerlendirilme süresi 2 Ağustos’ta sona erecek ve o zaman geldiğinde parlamento tarafından değerlendirilecek.

Bakanlık ayrıca, İngiltere Merkez Bankası’na kriz sırasında stablecoin ödeme hizmetlerinin sürekliliğini sağlama yetkisi verecek olan Finansal Piyasalar Altyapısı Özel Yönetim Rejiminde de değişiklikler yapılmasını önerdi.

Stablecoinlerin olası bir çöküşü sırasında yetki sahibi olarak da yetkilerin İngiltere Merkez Bankası’na verilmesi tavsiye edildi.

Bakanlığın bu teklifi, ülkedeki düzenleyicilerin ulusal ve uluslar arası kripto para pazarında hızla büyüyen gelişmeleri nasıl yakalamaya çalıştıklarının bir işareti olarak yorumlandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu