HaberlerKripto Para

İngiltere Merkez Bankası’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

İngiltere merkez bankası yetkilisi stablecoinleri eleştirdi.

TerraUSD’nin çöküşü sonrası pek çok ülke başka bir çöküş ile karşılaşmamak için önlemler almaya başladı.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde İngiltere Maliye Bakanlığı TeraUSD (UST) gibi herhangi bir büyük stablecoin çöküşüyle ​​karşılaşmamak ve olduğunda da başa çıkmak için güçlendirilmiş kurallar getirmeyi teklif etmişti.

İlgili Haber
İngiltere Maliye Bakanlığı'ndan TerraUSD ve Kripto Para Açıklaması!

Bloomberg‘in haberine göre Maliye Bakanlığı’ndan sonra bir İngiltere Merkez Bankası (BoE) piyasalar yöneticisi Andrew Hauser de stablecoinleri eleştirdi.

Stablecoinlerin geleneksel para birimlerine alternatif olmasının amaçlandığını belirten Andrew Hauser, stablecoinlerin tüketiciler tarafından yaygın kullanım için yeterince istikrarlı olmadığını söyledi.

NY FED’in ev sahipliğinde düzenlenen bir panelde konuşan Hauser, stablecoinlerin durağan olmadığını savundu.

“Stablecoinler yeterince güvenli değiller. Stablecoin yatırımcıları büyük mali kayıplara maruz kalabilecekleri olasılığını kabul etmelidir.”

Hauser ayrıca, düzenleyicilerin kullanımı giderek artan stablecoinlere özel önem vereceklerini ve TerraUSD‘nin çöküşü sonrası stablecoinlerin daha yoğun denetime ihtiyaç duyabileceğini ifade etti.

Hauser son olarak BoE’nin dijital varlıkları küresel finansal sistem için artan bir risk olarak gördüğünü bu bağlamda da ülkede kripto para birimlerinin düzenlenmesinin sıkılaştırılması planlarını desteklediğini ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu