BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

İspanya’dan Bitcoin Madenciliği İçin İlk Hamle Geldi!

İspanyol milletvekili İspanya'yı madencilik merkezi yapmayı önerdi.

Son günlerde madencilik faaliyetlerinin önemli kalelerinden biri olan Kazakistan’da olumsuz olaylar yaşanmaya devam ederken İspanya’dan güzel bir haber geldi.

İspanya Vatandaşlar Partisi’nden Milletvekilleri Kongresi üyesi Maria Munoz, İspanya’yı Bitcoin madencilik merkezi yapmak istediğini dile getirdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Munoz Kazakistan’da yaşanan olayların Bitcoin’i de etkilediğini belirterek, hükümete bazı sorular sordu ve  bunların cevabını yazılı olarak istedi.

Munoz ilk sorusu ile hükümete “küresel hash oranındaki düşüşün İspanya’daki kripto endüstrisi üzerindeki etkisinin farkında olup olmadığını “sordu.

İkinci olarak hükümetin Kazakistan’daki internet kesintisi nedeniyle ülkeden ayrılmak zorunda kalabilecek kripto para madencilerini çekmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

İspanyol milletvekili son olarak ise hükümete Bitcoin madencilik endüstrisinin enerji açısından ne kadar verimli olduğu konusunda bilgi verdi.

Maria Munoz’un İspanya’yı madencilik merkezi yapma önerisi Twitter’da çok tepki aldı. Buna tepki gösterenlerden biri de Avrupa Parlamentosu üyesi Ernest Urtasun oldu.

Urtasun yaptığı yorumda, Bitcoin’in çevreye verdiği zarar sebebiyle bu girişimin “kötü bir şaka” olduğunu düşündüğünü belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu