Libra

İsveç Merkez Bankası Başkanı: Bankalar Kendilerini Dönüşüme Hazırlamalı!

İsveç Merkez Bankası Başkanı Stefan Ingves, bankaların kendisini dönüşüme hazırlaması gerektiğini açıkladı.

Nexo

İsveç Merkez Bankası Başkanı Stefan Ingves bugün tüm dünyanın gelecekte para birimlerinin durumunu merak ettiğini ve gelecekte neler olacağının en fazla merak edilen sorulardan bir tanesi olduğuna değinerek, kripto para birimi Libra’nın ani olarak ortaya çıktığını, bunun da kendileri için beraberinde bazı soru işaretlerini getirdiğini açıkladı. Merkez bankalarının bu türden bir dönüşüme hazır olması gerektiği uyarısında bulunan Ingves, kripto para birimlerinin değişim için önemli olduğuna değinerek sözlerine devam etti.

İsveç’in gelecekte kripto para birimleri konusunu daha fazla değerlendirmesinin mümkün olabileceğini, henüz kısa süre içerisinde olmasa bile gelecekte benzer inovasyonların söz konusu olabilecek olduğunu açıkladı İsveç Merkez Bankası Başkanı Stefan Ingves.

Libra bizim için çok ani olarak ortaya çıkan bir proje oldu ve insanlar bu projenin gelecekte ne olacağını ve bankaların bunlara nasıl destek vereceğini merak ediyorlar. Merkez bankalarının birçoğu bu konuda gelecekte adım atmak zorunda kalabilir ve bizde bu adımları atmak istiyoruz. – İsveç Merkez Bankası*

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı