Kripto HaberleriLibraİsviçre: Libra İçin Ödeme Platformu Başvurusu Aldık, İncelemeye Başlamaya Az Kaldı!

İsviçre: Libra İçin Ödeme Platformu Başvurusu Aldık, İncelemeye Başlamaya Az Kaldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İsviçre devletine bağlı finansal merkezi kurum olan FINMA’dan yapılan resmi açıklamada Libra için bir ödeme platformu başvurusu aldıkları ve bu başvurunun henüz inceleme aşamalarında olduğu açıklandı. Kripto para birimi yatırımcılarının 2020 yılında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bekledikleri cevaplar henüz verilebilmiş olmasa da Facebook kendisine İsviçre’yi Libra yönetim merkezi olarak görmek ve bunu başarmak istiyor. Ancak İsviçre hükümeti ve FINMA yetkililerinin Libra’nın merkezi olması için onay vermeleri ve Facebook’a izin vermeleri durumunda bankaların yaptırımlara maruz kalacağı ve İsviçre ekonomisinin ciddi hasar alabileceği uyarısı Başkan Donald J. Trump ve yönetimi tarafından İsviçre’ye iletildi.

İsviçre, Libra için bugüne kadar lisans veya benzer bir onay vermeyerek sadece bunun mümkün olabileceğini ve her şirketin olduğu gibi Facebook’un da kendilerine başvuru yapabileceklerini ve bu başvuruların değerlendirilecek olduğunu açıkladı. FINMA tarafından Libra ile ilgili ödeme platformu başvurusuna nasıl bakılacak ve nasıl karar verilecek henüz merak konusu olmuş olsa bile piyasada büyük yankı uyandırabilecek gelişmeler olduğu ve olacağı muhtemel.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları