BitcoinHaberlerKripto Para

İsviçreli Bir Banka Daha Bitcoin Hizmeti Sunacak! “Büyük Potansiyel Var”

İsviçre bankası Julius Baer kripto para hizmeti başlatıyor.

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimlerinin popülaritesinin artmaya devam etmesi ve günlük hayatta kullanımının daha da yaygınlaşması bankaları da bu alanda çalışmalar yapmaya itti.

Bu bağlamda dünya çapında pek çok banka müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmaya başladı.

Bloomberg’in haberine göre, son olarak da İsviçre’nin en eski bankalarından biri olan Julius Baer müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmaya başlayacak.

İlk olarak kripto hizmetini zengin müşterilerine sunacak olan bana bu kapsamda çeşitli pilot programlar başlattı.

Zürih merkezli Julius Baer’in pilot programları , zengin müşterilerine kripto para birimleri ile yatırım yapma tavsiyeleri ve kripto ticareti ile ilgili hizmeti sunma amacıyla uygulanıyor.

Banka bugün açıkladığı güncellenmiş stratejisine göre, kendisini “dijital varlıklar ve fiat para birimleri dünyasının” kesişimine yerleştirmek istiyor.

Julius Baer’in CEO’su Philipp Rickenbacher yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda kripto endüstrisinde bir balon patlama anına tanık oluyoruz ve hepimiz 30 yıl önce dot-com balonunun patlamasından sonra ne olduğunu biliyoruz.

Dot-com balonunun patlamasıyla birlikte hayatlarımızı gerçekten değiştiren yeni bir sektörün ortaya çıkmasının yolu açıldı.

Bu bağlamda dijital varlıkların ve merkezi olmayan finansın (DeFi) aynı potansiyele sahip olduğuna inanıyorum.”

Julius Baes, zengin müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmetinin yanı sıra, İsviçre’nin tam düzenlemeye tabi iki kripto bankasından biri olan SEBA Crypto AG’ye de yatırım yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu