Altcoin

Jamaika Merkez Bankası, Vatandaşlara Airdrop Yapmaya Hazırlanıyor!

Jamaika'nın "JAM-DEX" isimli merkez bankası destekli dijital parası yakında airdrop için kullanılacak.

Kripto para birimlerinin dünya çapındaki kullanımı artmaya ve ses getirmeye devam ediyor. Özellikle Jamaika gibi üçüncü dünya ülkelerindeki kripto para kabulünün inanılmaz boyutlara ulaştığı bilinmekte.

Bunu lehine kullanmak isteyen Jamaika Merkez Bankası da kısa süre önce tepki çeken bir adım attı.

Jam-Dex, Airdrop İçin Kullanılacak

Jamaika, “Jam-Dex” isimli merkez bankası destekli dijital para birimini kısa süre önce tanıtmıştı. İ

smi nedeniyle tepki çeken kripto para birimi, şimdi ise tanıtım ve kullanım arttırılması amaçları ile bedava dağıtılacak.

Jamaika Merkez Bankası, toplamda 100.000 kullanıcıya 16 dolarlık airdrop yapacak. Bu 100.000 kullanıcının ise ülkenin yeni merkez bankası destekli dijital para birimini kullanan ilk kişiler olması bekleniyor.

Jamaika hükümetinin bu airdrop güncellemesi bazıları tarafından sevinçle karşılansa da bazıları ise bunun aslında vatandaşa “rüşvet” vermek olduğunu aktardı.

Vatandaşların federal bankacılık sisteminden kaçmak için uğraştığını ancak bunun gibi girişimlerin tam tersi yönde etki yaratacağını ifade eden kullanıcılar, haklı olabilir.

İlgili Haber
Airdrop Nedir? Herkes Faydalanabilir mi?

Jamaica Observer tarafından paylaşılan bir araştırmaya göre ülkedeki nüfusun %17’si bankacılık hizmetlerini hiçbir şekilde kullanmıyor.

Bu da aslında gelen tepkilerin sebebini gösteriyor. Jamaika Merkez Bankası ise 8 ay boyunca süren pilot program sonrasında Jam-Dex’in hazır olduğunu duyurmuş ve bunların yaşanacağını önceden aktarmıştı. Jamaika’nın önümüzdeki ay söz konusu CBDC’ye tamamen geçiş yapması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu