Kripto HaberleriBlockchainJapon Devi Mitsubishi UFJ Group, Blockchain Projesini Askıya Aldı!

Japon Devi Mitsubishi UFJ Group, Blockchain Projesini Askıya Aldı!

Takip et

Japonya’nın en büyük finansal holdingi Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), blockchain ödeme projesini askıya aldığını açıkladı.

MUFG yaptığı açıklamada Akamai Technologies ile işbirliği içinde geliştirdiği blockchain tabanlı çevrimiçi ödeme ağı Global Open Network Japan’ı ( GO-NET Japan) kapattığını duyurdu.

Nisan 2019’da tanıtımı yapılan GO-NET Japan’ın “COVID-19 pandemisinin etkisiyle ödeme işlem sayısının yavaş ilerlemesinin başlangıçta planlanan ölçekteki gelişmeyi zorlaştırmasından dolayı” kapatıldığı belirtildi.

MUFG yaptığı açıklamada, söz konusu kapatmanın MUFG’nin cari mali yılına ilişkin mali sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olmasının beklenmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Sonuç olarak, GO-NET Japan’ın kısa bir zaman diliminde karlılık elde etmesi beklenmiyor. Bu bağlamda da faaliyetlerinin askıya alınmasının uygun olacağı sonucuna varıldı.”

MUFG açıklamasında hedeflerine ulaşmak için “finansal ve dijital yetenekleri ile geleceğe öncülük eden lider bir iş ortağı olmak için temel stratejisi olarak dijital dönüşümü hızlandırmaya devam edecek” dedi.

Şirket son olarak GO-NET projesinden elde ettiği deneyime dayalı en son teknolojileri kullanmak için ABD’li internet şirketi Akamai ile daha fazla işbirliği fırsatlarını görüşmeye devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca Mitsubishi UFJ’nin bir kolu olan Mitsubishi UFJ Trust, geçtiğimiz ay, güvenlik işlemlerinin anında çözülmesini sağlamak için bir ödeme aracı olarak yen’e sabitlenmiş bir stablecoin çıkarma planları olduğunu da açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları