AnalizBitcoinHaberler

JP Morgan’ın Son Bitcoin (BTC) Raporu Korkuttu! “Ralli Sürdürülebilir Değil”

JP Morgan raporundaki notları aktardık.

Daha önce bir çok defa Bitcoin’i balon olmakta suçlayan Jp Morgan fikrini değiştirmiş ve Bitcoin için 2021 yılı fiyat tahminini 146.000$ olarak açıklamıştı.

Bitcoin’in her hareketini takip eden ve yatırımcılarına raporlar sunan Jp Morgan analistlerine göre Bitcoin’deki ralli sürdürülebilir değil.

Bitcoin’deki artan volatilitenin ralliyi tehdit ettiğini düşünen analistler, daha uzun süreli bir ralli için yüksek volatilitenin azalması gerektiğini düşünüyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler Bitcoin’de yüksek oynaklık azalmadığı sürece rallinin 50.000$ üzerinde devam etmeyeceğini düşünüyor.

Jp Morgan’ın raporunda kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e giren paraya ilişkin de bir bilgi paylaşıldı. Rapora göre, son 5 ayda piyasa değeri 700 milyar dolar artan Bitcoin’e kurumsal yatırımcıların katkısı sadece 11 milyar dolar.

Sınırlı arz ve bireysel yatırımcı talebinin fiyatı hala yukarı itebileceğini düşünen analistler Ocak ayından sonra fiyatı yükselten spekülatif olaylara karşı dikkatli olmak gerektiği hususunda uyardı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu