EthereumHaberlerSolana

JPMorgan’dan Ethereum Uyarısı: Katiller İş Başında!

JPMorgan ETH'nin pazar payındaki düşüş konusunda yatırımcıları uyardı.

Wall Street devi JP Morgan analistleri Etherum’un NFT sektöründeki etkinliğinin azaldığını söyledi.

JPMorgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou liderliğinde çalışmalar yapan analist grubu hazırladığı son araştırma raporunda, ETH ağındaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle NFT uygulamalarının ve sanatçılarının Ethereum ağından uzaklaştığını belirtti.

Ethereum’un NFT pazarındaki hakimiyetinin %95’ten %80’e düştüğünü belirten analistler, bunun Ethereum’un fiyatını da olumsuz yönde etkileyebileceğini vurguladı.

Nikolaos Panigirtzoglou, Ocak ayının başlarında Ethereum’un DeFi alanında hakimiyetini kaybetme riski ile karşı karşıya olmasına atıfta bulunarak şunları söyledi:

“DeFi uygulamalarına benzer şekilde, tıkanıklık ve yüksek işlem ücretleri NFT uygulamalarını Ethereum’dan uzaklaştırarak diğer blok zincirlerini kullanmaya teşvik ediyor gibi görünüyor.”

Daha düşük işlem ücreti sunan blok zincirlerinin Ethereum’a rakip olduğunu belirten JP Morgan analistleri, özellikle Solana ağının son haftalarda Etherum’un NFT pazar hakimiyetinden pay aldığını ifade etti.

Analistler Solana dışında wax veya tezos gibi ağların da NFT pazarından pay almak için mücadele ettiğini söyledi.

Panigirtzoglou, Ethereum’un böyle devam etmesi halinde değerlemesi için iyiye işaret olmayacağını dile getirdi.

“NFT pazar payının kaybı 2022’de devam ederse, bu durum Ethereum’un değerlemesi için daha büyük bir sorun haline gelecektir.”

Ethereum bloklarının daha küçük ve daha kolay yönetilebilir bölümlere ayırılmasını içeren Ethereum 2.0 güncellemesinin muhtemelen 2023 yılında nihai aşamaya gelebileceğini ifade eden JP Morgan analistleri, bu durumun Ethereum’un hem DeFi hem de NFT pazarındaki hakimiyetinin düşmesi anlamına geleceğini belirtti.

İlgili Haber
JP Morgan'dan Ethereum Uyarısı Geldi!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu