Bitcoin

Küresel Hisse Senetleri Düşüyor, Bitcoin Yükseliyor

Küresel hisse senetleri düşerken bugün yaşanan Bitcoin yükselişi yatırımcıları şaşkına çevirdi.

Gün içerisinde beklenmedik gelişmelere maruz kalan Bitcoin, gün sonunda 6.000 doların üzerinde kalmayı başarır ise yatırımcılara bugün en az %5 kazandırmış olacak. Kripto para birimi yatırımcıları kısa süre içerisinde yaşanan düşüşlerden ötürü piyasadan çıkıp çıkmamak konusunu düşünürken, bir taraftan ise soru işaretlerine yanıt aramaya başlamışlardı.

ABD ve diğer ülkelerde borsalarda yer bulan şirketlerin hisse senetleri değer kaybederken, Türkiye’de de Borsa İstanbul çok fazla kayıplar yaşadı.

Çeyrek düşüşler yaşayan borsaların ardından bugün Bitcoin güncel fiyatında yaşanan bu yükseliş akıllara soru işareti getirirken, bazı yatırımcılar Bitcoin’in yeniden küresel ölçekte güven kazanması durumunda kendisini güvenli yatırım aracı ve güvenilir sığınak olarak gösterebilecek olduğuna değinmeye başladılar. Bazıları ise Bitcoin güncel piyasa fiyatında yaşanan yükselişin bir spekülasyon olduğuna inanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu