Libra

Libra Hindistan’da Kullanılmayacak!

Facebook'un kripto parası Libra her ülkede aktif olmayacak.

Facebook Libra kripto para birimini üretti. Kripto para birimi Libra 2020 yılında satışa sunularak insanların hizmetinde olacak. Hindistan’da ise Libra kripto para birimi yasaklarının sonucu nedeniyle Hintliler tarafından kullanılamayacak. ABD’li şirketin bu konuda Hindistan hükümetine başvurmadığı ve Hindistan Merkez Bankası ile herhangi bir görüşme düzenlemediği öğrenildi.

ABD’li Facebook’un Hindistan’da kullanıcı sayısı son derece fazla ve giderek artan büyük bir pazarda Libra kullanılmayacak olması Libra kullanıcısı insan sayısını düşürecek. Bu da Facebook’un kar etme ve kripto parasının daha fazla insana ulaşması isteğinin önüne geçecek.

Görünen o ki Libra kripto parasının kullanımı Hindistan’la sınırlı kalmayacak ve diğer başka ülkelerde de kullanılamayacak. ABD tarafından yaptırım uygulanan İran ve benzer ülkelerde de Libra kullanımının yasak olması ve bu ülkelerden Libra’ya erişimin engelli olması bekleniyor. Facebook’un bunu nasıl yapacak olduğu konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Libra, İran’da kullanılamayacak olsa da İranlılar en çok Bitcoin’i tercih etmeye devam edecekler ve İranlılar için pek bir fark olmayacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu